Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van egy külső hdd-m (2.5 sata...

Van egy külső hdd-m (2.5 sata seagate 500gb) és van egy 6 hónapos Dell inspirion 5010 notim. Bele tudom-e szerelni probléma nélkül a notiba ezt a vinyót?

Figyelt kérdés
Tehát ki szeretném cserélni a hdd-t a laptopomban, és nemtudom hogy a már meglévő külső merevlemezem, illeszkedik-e a gépbe, kb egy idősek és úgytudom mindkettő sata. Csak az válaszoljon aki biztosan tudja, és vagy esetleg csinált már ilyet.
2011. nov. 15. 15:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, bele lehet tenni. Viszont akkor formatálnod kell a külsőt (ha már beletetted) és 2 partícióra osztani, majd a C-re feltelepíteni a Windowst. Tehát lesz vele egy kis macera, de lényeg hogy meg lehet oldani.
2011. nov. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, a macerávak nincs gond, 1000szer csináltam már ugyanezt asztali gépen, csak azért félek tőle, hogy ne legyen valami probléma,pl sata1 és sata2? vagy nemtudom..: a külső merevlemezek flashgyorsítósak... vagy nem is tudom, de gyanúsan olcsóak a külső vinyók , félek hogy nem ugyanaz a technológia van bennük mint egy notivinyóban. :D De akkor megcsinálom. Köszi
2011. nov. 15. 19:02
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezek ugyanazon technologiával rendelkeznek. Nekem is van laptopom és volt is már néhány ez előtt is, illetve 2,5-es külső merevlemezem is. Csak nekem nem érte meg a kinlódást a csere, inkább használtam a hozzá kapott usb kábellel. De akkor ess neki. Jó munkát :-)
2011. nov. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi Szépen nekem sem a hely kell, hanem rossz a vinyó és a garancia nem csinál semmit visszaküldte ugyanúgy, tehát megcsinálom én magam. Senkinek sem ajánlom, hogy hibás D€LL-jét a Montevieo úti (pesti) szervízbe küldje, mert bénák és össze vissza beszélnek. Ez volt a negatív reklám helye, csak óva intek mindenkit :D
2011. nov. 15. 22:35
 5/6 anonim ***** válasza:
Messze lakom pesttől, tehát nem valószínű, hogy oda viszem. Különben most Asus-om van. Sikerült a csere?
2011. nov. 16. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hétvégén berakom tövig :D remélem jó lesz neki is meg nekem is :D
2011. nov. 17. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!