Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha a laptop elektromos hálózat...

Ha a laptop elektromos hálózatra van kötve és az akkumulátor is benn van akkor az csökkenti az akkumulátor teljesítményét?

Figyelt kérdés
2011. nov. 23. 21:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szép kérdés. Ahány ember, annyi vélemény. Én a 4. laptopomat használom most. Az egyik variáció, hogy benne hagyod folyamatosan az aksik a gépbe és kb. 2 hetente egyszer használod akkuval, lemeríted 10%-ig majd újra hálózatról megy. A másik, hogy kiveszed az akkut és 2 hetente 1x belerakod és azzal használod amig le nem merül, majd feltötöd ó, kiveszed és elrakod. De 2 hét múlva 1x újra használod 1x.
2011. nov. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 tamasoft ***** válasza:
80%
A teljesítményét nem, de az élettartamát jelentősen, mivel a feltöltés - kisütés ciklus nem következik be. Ezzel szemben 98% töltöttségnél újra meg újra feltölti 100%-ra. Kb 1 év alatt kinyíródik a telep. Ha hálózatról használod tartósan vedd le az akksit, és havi egyszer egy-két napra tedd vissza. Örök életű lesz a teleped.
2011. nov. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem csökkenti... én még ki is vettem az akumlátort mert lefagyott kozbe a gépbe be volt dugva a töltő és ment tovabb a gép. szoval oankor nem az akun keresztül veszi az aramot
2011. nov. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

21:25

Az én akkum nem olvasott ezekről a veszélyekről, így 3 és fél év után is remekül működik.


Nem fontos taktikáznod, hagyd benne nyugodtan, semmi baja nem lesz.

2011. nov. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 mate0117 ***** válasza:

hidd el az a legjobb ha benne hagyod....

az laptopgyàrtók jobban tudják..

es nyilvan ugyallitjak be a vezerlocsippet hogy az jo legyen

2011. nov. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 tamasoft ***** válasza:
Szerencséd volt, egy terhelt eszköz, legyen az bármi, például akksi mindig hamarabb tönkremegy mint egy terheletlen. De örülök, hogy vannak kivételek; vagy nem használod olyan gyakran.
2011. nov. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 zeronibble ***** válasza:

"egy terhelt eszköz, legyen az bármi, például akksi mindig hamarabb tönkremegy mint egy terheletlen"


Akkor a kisütés-feltöltés nem terhelés?


Nem szerencséje volt egyébként, hanem kicsikét zsebbe nyúlt valószínűleg, nem a legalját vette. Annyin múlik, hogy a gép figyelje, hogy volt-e csak akksival beindítva. Ha nem, akkor nem tölt. Igazán nem nagy és bonyolult vezérléssel valósul ez meg. Persze ha számottevően lemerült, vagy rég volt jól megtöltve, akkor mehet. Ez így elég ritka lenne. Továbbra is egyszerű a vezérlés. Csak a bóvligyár nem fogja neked beleépíteni. Normális cucc nem kényszerít semmire, csak használod, és kiszolgál (nem pedig fordítva). Ennyire egyszerű.

2011. nov. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

használd akkuval együtt a lapidat

ugyanúgy,ahogy pl a mobiltelefonodat,hisz gondolom abból sem kapkodod ki az akkut

2011. nov. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 tamasoft ***** válasza:
Ezek szép teóriák, de nem igazak. Természetesen az akksi vezérelt, szóval figyeli a gép a töltést, meg hogy rajta van e a telep, vagy nincs, stb. Energiagazdálkodást is ehhez igazítja. De amint pár százalékot leesik a töltöttség, a rendszer automatikusan után tölti 100%-ra. És ez folyamatosan így megy, lebegteti 97% és 100% között a töltöttséget úgy, hogy közben SOHA nem engedi lemerülni, ami az álmoskönyv szerint sem jelent sok jót. Márpedig a mai akkumulátorok úgy vannak kitalálva, hogy feltöltés után optimális esetben lemerülnek 15%-ra, majd minden kezdődik előröl. Mielőtt kérdés lenne, igen, a mobiltelefon akksik is. Persze szívósak a mai aksik ezért sokat bírnak.
2011. dec. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
ez egy jo kerdes,sokat gondolkodtam en is rajta. Elolvastam a hasznalati utmutatot,nem lattam benne ehhez semmi segitseget. Az elado mondta,hogy meritsem le egyszer utana rakjam fel 16 orara egyszer kisuttetni,es ennyi. Neha ha hosszabb ideig hasznalom akkor kiveszem,de esstere minsig toltom es utana napkozbe meritem. Az enyem speciel olyan,hogy hiaba van telepre rakva ugy,hogy aksi is van benne,akkor se tolto ha 80%on van. Ki irja,hogy halozaton,nem toltodik. Tehat en nyugodt szivvel hasznalom,mert akkor tolto,ha tenylegesen kell.
2012. aug. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!