Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ismét egy kérdés a mai napra!...

Liveon kérdése:

Ismét egy kérdés a mai napra! :D CPU hűtés! Melyik a jobb választás?

Figyelt kérdés

Alaplap: ASUS P8Z68

Processzor: intel i7 2600k

Tehát, a procit szeretném kicsit meghúzni, én arra gondoltam, hogy 3,4-ről olyan 3,9-4,00-ig max. Google azt mondja, hogy ezzel romlik az élettartam, gondolom ez így is van. De, 25-30 évre saccolja a gyárit. Na most ha ezt meghúzzuk akkor is szerintem, olyan 10-15 évre redukálódik.


Tévedek?

Ezzel az alaplappal lehetséges-e?

A gyári hűtőt lecserélném, és itt nem tudom mit válasszak:


1. - COOLER THERMALTAKE CL-P0575D Frio OCK 4in1

18.000Ft durván


2. - CORSAIR Hydro Series H100 folyadékos hűtőrendszer

30.000Ft durván


Az utóbbi az "rendes" vízhűtés? Gondolom a pumpa be van építve... Van-e esetleg valakinek tapasztalata ilyen

téren? Mennyi az ideális hőfok, ha pl 100%-on megy a CPU?

Úgy értem ahol optimális.


2011. dec. 1. 15:09
 1/8 Panda Péter ***** válasza:
22%

ezek az egybeépített vízhűtések rohadtul túl vannak lihegve, és túl is vannak árazva. egy jobb léghűtővel jobban jársz.

mondjuk Thermalright Ultra Extreme (ismertebb nevén TRUE), esetleg valami alpenföhn hűtő vagy valamelyiik noctua, esetleg cooling corator ds.

de csak akkor vegyél ilyen drága hűtőt ha tényleg tuningolni is akarsz. csak e-penis növelés céljából venni felesleges.

2011. dec. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Panda Péter ***** válasza:
22%
elírtam, coolink corator ds akart lenni.
2011. dec. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Jó, de jobban hűt mint amiket írtál léghűtésesek?

Illetve mennyi az ideális hőfoka a CPU-nak?

2011. dec. 1. 15:28
 4/8 Panda Péter ***** válasza:
22%
lehet hogy pár fokkal jobban hűt, de az nem éri meg a kérszeres felárat. rádobsz egy tizest, és abból tu
2011. dec. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Panda Péter ***** válasza:
22%

lehet hogy pár fokkal jobban hűt, de az nem éri meg a kérszeres felárat. rádobsz egy tizest, és abból tudsz venni normális vízhűtést is, ami viszont sokkal jobb a légnél.

ideális hőfok? hát, AMD-nél 60fok körül van intel mehet kicsit magasabbra is. én amondó vagyok, ha full load alatt 70-80 fok között van, az még nem ok az aggodalomra.

2011. dec. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Esetleg akkor egy jobb vízhűtés-t tudnál mondani(gyártó/gyártók)?
2011. dec. 1. 15:39
 7/8 Panda Péter ***** válasza:
22%

ugye a vízhűtésnek több fő része van:

pumpa, tartály, csövek, blokk, radiátor (ventik). érdemes egyesével összeválogatni a rendszer elemeit, minden részegységnél vannak jó márkák, szerintem nincs olyan márka, ami mindenből a legjobbat gyártja.

ha nem akarsz ezzel pepecselni, akkor vehetsz előre összeállított (de nem szerelt) kit-eket is.

go to-> subcooling.hu

2011. dec. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Thermaltake Frio OCK vélemény: Phenom X4 955 4,2 GHz-n 45 fok GTA IV vagy Crysis vagy BF3 alatt... Ez elárul egy-két dolgot :D (Üresbe: 32 C)
2011. dec. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!