Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptopoknál milyen paraméterek...

Laptopoknál milyen paramétereket kell figyelni vásárláskor, hogy gyors legyen és lehessen vele játszani, képeket kezelni?

Figyelt kérdés
2011. dec. 2. 12:33
 1/7 Panda Péter ***** válasza:
egy laptop esetében a hardvernél sokkal fontosabb az anyaghasználat, az összeszerelés minősége, a kijelző panel típusa és a support, de gondolom hiába pofázok, úgyis sorba fogják majd ajánlgatni neked a műanyag vackokat.
2011. dec. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
130.000-ért már elég jót kapsz. Sokan nem engedhetnek meg maguknak ennél drágább gépet, és nincs is szüksége rá egy átlagfelhasználónak.
2011. dec. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 DannyZuko ***** válasza:

Nem akarlak bántani Péter, de az anyaghasználat is fontos, de nem fontosabb egy hardverezettségnél. Lehet neked egy múlt század beli laptopod profi titánium házban... semmire nem lesz jó.


Kérdező: A játékhoz mindíg erős gép kell. Képkezeléshez pedig sok memória... Én neked egy 2-3Ghz körüli procit és minimum 4GBramot javaslok. Az I3-I5ös procik ezen célra megfelelnek már. Videókártyánál pedig arra figyelj, hogy legyen saját memóriája, ne az alaplapit egye. Valamint én olyat választanék ami minimum hd ready felbontást visszaad, de inkább hd-t. Ezeket a paramétereket olyan 120-150 körül kapod meg Samasungban és/vagy Toshibában. Ha érdekel köonkrét típus, akkor írj rám privit. Most vettem ilyesmiket 3 ügyfelemnek is. ha kell megnézem a pontos típusokat neked...

2011. dec. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Panda Péter ***** válasza:

DannyZuko:

nem veszem bántásnak, de nem értek egyet (amellett, hogy szándékosan kifordítottad a mondanivalómat egy hülye példával). egy hordozható gépnél igenis fontosabb, hogy masszív házban legyen a cucc, hogy egy-két év használat után ne kezdjen el ripityára törni a hőhatások miatt.

hogy egy NORMÁLIS példával álljak elő: inkább vennék egy alu burkolatos, matt paneles lapost core2-es, vagy AMD-s belsővel, mint egy műanyag gagyit sandy bridge-dzsel.

2011. dec. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ezt te így látod Panda, de 100-ból 99-en meg másképp. Úgyhogy kár erőlködnöd, mert nincs igazad semmiben sem.
2011. dec. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Panda Péter ***** válasza:

az biztos, hogy nem mindenki látja így, de az is biztos, hogy nem vagyok egyedül a véleményemmel. ha az emberek kicsit használnák az eszüket, akkor többen lennének az én véleményemen. persze a csomó első-laptopos tulaj, akinek egy hónapja van sandy-s műanyag hokija, az nem fog egyetérteni.

a személyeskedést pedig légyszi ne kezdd el, nincs kedvem megint végigmenni ezen a folyamaton.

2011. dec. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 lindmayer ***** válasza:

az igaz, hogy egyeseknek fontos a minőségi burkolat, de én személy szerint, az asztali gép helyett használok laptopot, mert kevesebbet fogyaszt, és egy kicsit helytakarékosabb. A hordozhatósága nálam nem szempont( hetente egyszer vagy kétszer mozdítom meg, de akkor sem viszem ki a lakásból), tehát nálam fontosabb volt a teljesítmény, mint az aluburkolat

és lehet hogy nem vagyok egyedül.

Mindezek ellenére ha sokat akarod hordani, akkor tényleg kell az aluváz

első tanács: az árcédula mellet nézd meg hogy hány év gari t ad nak rá(ebből a szempontból a dell a legjobb)

második: legyen matt kijelzője

harmadik: játék és játék között óriási különbség van: milyen kiadású játékokkal akarsz játszani? ha 2009 előtti megjelenésűekkel, akkor a 10-140 ezer forintos kategória megfelelő, de ha az új játékokat is használni szeretnéd+ elvárod tőle hogy két év múlva megjelenő játéko is elfussanak 25fpsel, akkor a 250ezer fölött kell nézelődnöd

2011. dec. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!