Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Win 7-nél mennyi az a memóriam...

Win 7-nél mennyi az a memóriamennyiség, amelynél már nem feltétlen szükséges a lapozófájl?

Figyelt kérdés
Révén, hogy a DDR3-as memóriák szinte ingyen vannak most, beújítottam a gépbe még 4 gigát, így összesen már 8 lesz a gépben, ha az megérkezik. Szerintetek ekkora mennyiségnél ki lehet már kapcsolni a lapozófájlt? Vagy ha kikapcsolni nem is, mekkora lenne a minimális mennyiség?
2011. dec. 4. 00:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Ne kapcsold ki.

Még ha rengeteg RAM-od van akkor sem érdemes kikapcsolni, mert vannak programok amiknek mindenképpen kell lapozófájl hogy rendesen fussanak. Zavarni nem fog ha be van kapcsolva.

2011. dec. 4. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Van olyan software, amely el sem indul, ha nincs swap.
2011. dec. 4. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ezt nem tudtam eddig, hasonlóba még nem nagyon mentem bele. Azt viszont észrevettem, hogy amikor nagy memóriaigényű programot futtatok (pl. Photoshop), és elkezd a lefoglalt memória mennyisége 1,5 giga fölé menni, lassan elkezdi telepakolni a lapozófájlt. Egy idő után ez gyakran lassulást okoz. Arra is kíváncsi lennék, hogy ezzel a mennyiséggel meg fog ez szűnni?
2011. dec. 4. 00:39
 4/7 _Jessy_ ***** válasza:

"Van olyan software, amely el sem indul, ha nincs swap"

WTF?!?

2011. dec. 4. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! A Photoshop minden esetben használ lapozófájlt. Ez a Windows lapozófájljától külön áll. Gondol bele, a rétegek, visszavonások stb mind el kell tárolódjanak valahol. :)

Ha mindenképp ramba akarod ezt csinálni, 8GB-nál már megcsinálhatod, hogy mondjuk létrehozol valamilyen programmal egy 4GB-os RAMDRIVE-ot és beállítod hogy arra a meghajtóra cacheljen a Photoshop.


Továbbá mint korábban írták, néhány programnak létszükséglet a lapozófájl. Viszont nyugodtan fixáld le a méretét mondjuk 8GB-ban (8192MB), a minimum pedig lehet 256MB és csak a rendszermeghajtón. Így elejét veheted a semmibe eltűnő tárhelynek. :)

2011. dec. 4. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 _Jessy_ ***** válasza:
Lapozófájl RAM Drive-ra LOL..... Gondolkodj mielőtt írsz... Ami a RAM Driwe swap-jában elfér, az miért ne férne el a RAM-ba?
2011. dec. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Utolsó: A photoshop mindenképp egy meghajtóra akar swapolni sajnos, ezért jó hozzá a ramdrive. :)
2011. dec. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!