Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Videókártyáknál mit jelen a...

Videókártyáknál mit jelen a shaderek száma, textúrázók, azt tudom ha minnél több, annál jobb, de mit takarnak ezek a kifejezések?

Figyelt kérdés
2011. dec. 4. 20:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez annyit jelent, hogy milyen magas minőségű effekteket képes kezelni a VGA, és hogy milyen minőségű textúrákat. A textúra egy képfájl, ami alapján tárgyak és pályák színét, mintázatát adják meg. Ha a játékban mész az utcán, és a földre nézel, semmit nem látsz, csak a szürke utat. Ehhez egy szürke textúrát használtak, ami mindig ismétlődik, csak nem veszed észre. Minél nagyobb egy textúra, annál jobb a minősége, így amikor mondjuk közel mész egy falhoz, akkor még mindig tiszta, éles a kép és nem kockás. Ebben az esetben magas minőségű a textúra. Sok játéknál viszont nem, inkább elfedik valamilyen effektekkel a textúrákat, hogy mikor közelebb mész, inkább csillogjon, és ne vedd észre a rossz minőségét. A shader magyarul árnyaló, nos hát pontosan nem tudom, de szerintem ez is egy egyszerű cucc, ami segítségével szebb képet kapunk. Vannak Vertex Árnyalók, Pixel Árnyalók, mindnél az számít, hogy minél magasabb minőségben javítsák a textúrák és egyebek minőségét.
2011. dec. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mondjuk a Motion Blur a mosódásért felel, ha ez be van kapcsolva, akkor játék közben a hírtelen elmozdulásnál elmosódnak a model-ek, textúrák. Számtalan effekt és textúratípus létezik, amiről elég sokat írnak, így ha tényleg érdekel, olvasgass a neten.
2011. dec. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Kösz kösz!
2011. dec. 6. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!