Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi a jelen annak ha sok a...

Mi a jelen annak ha sok a savam? Nekem kb két hete mindennap néha megfájul a hasam. Ha elmegyek nagy wc-ni akkor jobb. Sok rágó ártalmas? Én napi egy dobozzal rágok el de már több éve és sose volt tőle bajom.

Figyelt kérdés
2010. aug. 12. 21:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Elvileg rá is van írva a rágókra hogy ha túl sokat eszel belőle hasmenést is okozhat :S Egy doboz az kicsit sok xD Szerintem.

Lehet ez a baj.

2010. aug. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha sok a savad,vagyis gyomorégésed van az teljesen más érzés mint mikor fáj a hasad.
2010. aug. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Igen, rágótól lehet sok savad. Mikor rágsz, az automatikusan elindítja, reflexszerűen a gyomorsav termelését. Normál esetben, ha rágsz, akkor tápanyagot viszel be a szervezetbe, amit a gyomorsav bont le. Mivel mikor rágózol, a gyomrodba nem kerül semmi, a gyomorsav ott marad, nincs mit lebontania, a gyomor falát kezdi "marni". Ezt érzed meg.

Azt is tisztázzuk, hogy ha sok a gyomorsavad, akkor a gyomrod nem fáj, hanem inkább ég. Ilyenkor a gyomor pH értékét kell feljebb tornázni, pl. szódabikarbónával.

Én pl. egy kiadós ebéd után mindig szoktam rágózni, hogy gyorsabban emésszek.

2010. aug. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!