Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Elromlott a nyomtatóm és...

Elromlott a nyomtatóm és nagyon sürgősen szükségem lenne 1 újra otthoni használatra! Milyet vegyek lézeres, tintasugaras? Márka?

Figyelt kérdés
2009. máj. 15. 19:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Az attól függ, ha hosszabb távra tervezel akkor én a lézernyomtatót ajánlom, persze ez nagyságrendekkel drágább a tintapatronos készülékeknél, cserébe viszont hosszú élettartama van, és a nyomtatott képek minősége is nagyságrendekkel jobb. A tintapatronos készülékek egyik nagy előnye a viszonylag alacsony ár és a jó minőség, bár az időnkénti patroncsere nem olcsó mulatság.
2009. máj. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lézert, ha nem kell a színes nyomtatás. Olcsóbb, nem szárad be, szebben nyomtat.
2009. máj. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én viszont azt hallottam, hogy a lézer fönntartása drágább. Részletekre ugyan nem tértek ki külön a színes és a fekete festék viszonylatában. Hosszabb idő kell bekapcsolás után, hogy nyomtathass vele, mint a tintasugarasnak. Ha a patronos mellett döntesz, vásárláskor vedd figyelembe, hogy általában az olcsó nyomtatókhoz olyan drága a patron, hogy akár 2-3 patron áráért akár új nyomit is vehetsz. Ilyen volt anno az én Lexmark Z25-ösöm, 2 patron árába került, amikor megvettem. Nem ajánlom. Most Canon Pixma (tintasugaras) nyomtatót használok, gyönyörűen nyomtat még fényképeket is. Szegélymentes nyomtatásra is képes, ami fontos, ha a fényképeidet szeretnéd kinyomtatni. Amikor vettük, adtak hozzá ajándékba 100 darab A/4-es, jó minőségű Canon fotópapírt és egy kis csomag extra minőségű A/5-ös vagy A/6-os papírt is. Akkor volt bevezető áras, azért érdemes szétnézni ilyen vonatkozásban is, mert értékes ajándékot adtak tényleg. Gyorsan nyomtat és halkan. Maximálisan elégedett vagyok vele, csak ajánlani tudom.


Nem tudom, mire akarod használni és mennyire vennéd igénybe. Pár dolog, amire érdemes odafigyelni a korábban említetteken túl:

¤ Vannak multifunkciós masinák is, ezekkel a nyomtatáson kívül szkennelhetsz is, fénymásolhatsz is.

¤ Milyen szoftvereket adnak hozzá?

¤ Tud-e fotóminőségben nyomtatni és maximum mekkora képet tud fotóminőségben?

¤ Szegély nélküli nyomtatás?

¤ Színenként cserélhető patron való hozzá? (Nem biztos, hogy azzal jársz jobban.)

¤ Mekkora a nyomtatási sebessége (lap/perc) színes illetve fekete esetén?

¤ Mekkora felbontásban nyomtat?


Most hirtelen ennyi, hogy könnyebben el tudd dönteni, mi legfontosabb szempont a vásárlásnál.


Ha partonossal nyomtatsz fényképet, hagyni kell száradni egy kicsit, miután kinyomtatta, ezzel szemben a lézerrel ilyen gond nincs, az azonnal albumba tehető, úgy tudom. De ha csak szöveget szeretnél nyomtatni, azt nem kell száradni hagyni, mert nincs rajta annyi festék.


A nyomtatók hangerejében ma már nincs akkora különbség, magát a nyomtatást alig lehet hallani, inkább a gép piszmogását. (Biztosan függ a márkától is.) Azért a lézer még talán kicsit halkabb. Régen, a tűs (mátrix) nyomtatók iszonyat hangosak tudtak lenni. :)

2009. máj. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!