Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Most max 1gb ram/slot vagy mi? :O

Most max 1gb ram/slot vagy mi? :O

Figyelt kérdés

Sziasztok. Van egy ASUS X58L típusú laptop-om.

Az alaplapon a RAM slotoknál van 1 matrica "Maximum 1G".

Na most ezt nem teljesen értem, mert 2 RAM slot van (DDR2). Eleinte azt hittem hogy azt jelenti, hogy maximum 1gb ramot bír az alaplap. De mikor kipróbáltam és beleraktam még 1gb-ot az is működött rendesen. Később utána néztem és elvileg 4gb ramot bír az alaplap. Ha slotonként nézzük /1gb az akkor is max 2gb. Talán azt jelenti hogy maximum 1000 mHz-s lehet a RAM?

Válaszokat előre is köszönöm, mert akarok még venni bele RAM-ot csak így nem vagyok biztos benne hogy működne-e ha 2gb-osat veszek kettő darabot.


2011. dec. 15. 19:06
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt találtam, nekem nem egyértelmű.

2011. dec. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hát igen ezt én is megtaláltam...

Itt azt írja hogy 64bites oprendszer esetén 4gb is lehet.

De akkor a RAM slotknál mi lehet az a max 1g matrica?

2011. dec. 15. 19:21
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja, és processzort mennyire macerás egy ilyen gépben cserélni? (ha egyáltalán lehet)
2011. dec. 15. 19:23
 4/7 anonim ***** válasza:
RAM-nál én sem értem. Procicsere: Lekapod az oldalát. A ventillátort le kell szedni (van fogantyúja vagy csavarja, nem tudom), aztán van egy másik fogantyú, felnyitod, ilyenkor nincs zár alatt a proci. Szépen kiszeded. Beleteszed a másikat, ügyelve hogy ne elfordítva tedd be, mert kiéghet az egész. Szóval lesz a sarkában egy jel, ami az alaplapon is ott lesz, onnan fogod tudni, hogy kell betenni. A zárat visszacsatolod, kensz rá egy nagyon kevés, hajszálvékony rétegnyi Thermo-pasztát, ráilleszted a ventillátort, és kész is.
2011. dec. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
szóval laptopnál is ugyanaz mint egy asztali gépnél?:D
2011. dec. 16. 23:10
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, szinte ugyanaz.
2011. dec. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2011. dec. 19. 00:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!