Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Router a padláson, hideg+meleg?

Router a padláson, hideg+meleg?

Figyelt kérdés

Hello, all.

A mai napon megérkezett kishazánkba a hideg, fél éve költöztünk be az új lakásunkba, még az alsónadrág sem került be a fiókba, de én már fennt szereltem a padláson az újonan vett routeremet (tp-link wr 941nd) nyáron tok jó meleg volt fennt :) most meg nagyon hideg van, és a router nem nagyon akar működni, jelerősség nagyon szuper, viszont a sávszélesség nagyon nagyon lomha, minden megvolt már amit ilyenkor el kell követni (router+modem restart, újra konfig bla bla bla)

Az esetleg előfordulhat, hogy nem nagyon bírja a hideget? Csak azért kérdem, mert mérgemben felmentem a padlásra, (ahol találkoztam egy döglött egérrel :D már a 2. a 6hónap alatt), és szépen lefedtem a routert hungarocellel+ráraktam egy dobozt, és rá kb 5-10 perc múlva semmi probléma nem volt. Vagy csak a szolgáltatom baszakodhatott abban az időintervallumban pont?


2011. dec. 19. 18:41
 1/7 anonim ***** válasza:

A kézikönyvben ez van: Operating Temperature: 0°C~40°C (32°F~104°F)


Tehát nem nagyon szereti a szélsőséges időjárást. A többi kritérium: [link] 2.2 fejezet

2011. dec. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 MaXXeGee ***** válasza:
Ezek a kis kütyük sem a túl hideget sem a túl meleget nem szeretik ... nekem speciel a meleget nem szerette. Elképzelhető hogy a hőmérséklet okoz problémákat :)
2011. dec. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én edimax routerrel ugyan, de azt csináltam, hogy egy karton dobozt (rétegelt, nem a sima vékony) kibéleltem bubis tasakkal, elég nagyot, hogy sehol ne érjen hozzá, tehát a dobozon belüli levegő tud áramolni. A proci által termelt hőt megtartja annyira, hogy ne essen az üzemi hőfok alá, a kábeleknek a lehető legkisebb lyukat vágtam és azt is beszigeteltem.

Ezt már több éve alkalmazom, előtte nekem se akart rendesen működni, szóval valószínűleg a tiédnek is a hideggel gyűlt meg a baja, nem a szolgáltatóval.

2011. dec. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja igen, MaXXeGee válaszáról jut eszembe, hogy nyáron meg hűtőbordát+ventilátort szokott kapni :)
2011. dec. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 MaXXeGee ***** válasza:
A dobozos ötlet jó, de ha már így, akkor nikecellel béleld, az biztosan hőtartóbb :) És igen, a meleg nyári napokra vinyó cooler alá .. az megvolt nálam is ;)
2011. dec. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi a gyors válaszokat, végül is nem lett igazatok, a szolgáltatónál van a probléma, meg is lepődtem, hogy bevallották, ilyent nem nagyon szoktak :) de attól még az ötlet jó, sztm én is megcsinálom a dobozos témát, mert nem árt neki! köszi szépen
2011. dec. 19. 20:25
 7/7 MaXXeGee ***** válasza:
Semmiképp sem árt, ha megvéded a téli párás levegőtől, egy régebbi építésű ház esetében a porhó elleni védelem sem megoldott, az sem biztos, hogy haszon lenne neki , egy szó mint 100 ártani nem fogsz vele .. ha csak az egerek ki nem szagolják a meleget és be nem költöznek a router mellé télire, akkor majd a dióhéj közül válogathatod ki a kis útválasztót :P
2011. dec. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!