Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AMD Crossfire-el ugyan annyi...

AMD Crossfire-el ugyan annyi az fps-em mint, ha csak egy VGA menne.1 VGA-val (HD 6650M) Highon gyönyörűen megy semmi szaggatás.2 VGA-val ugyan ezeken a beállításokon elégsokszor beszaggat. Mind2 esetnél ugyan annyi az fps. Dirt 3-nál próbáltam?

Figyelt kérdés
Ha jól emlékszem a régi 10.8 driverel nem voltak ilyen gondok. Lehetséges, hogy a 10.10-es driver a baj? A 2 VGA HD 6520G + HD 6650M. Bekapcsolásnál írja, hogy az Catalyst A.I.-t nyomatékosan ajánlott "Normál" helyzetben hagyni, nem nyúltam hozzá szóval "Normál" helyzetben van, de próbáltam, hogy állítom ide-oda majd vissza de nincs változás. :(
2011. dec. 22. 16:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ilyen ősrégi driverekkel próbálkozol, amelyek még nem is ismerik ezeket a gpu-kat. A 11.12-es verzió múlt héten jött ki, használd azt.


Amúgy lehet, hogy azért nem megy ennél több fps-sel, mert processzor-limit van.

2011. dec. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Bocsi, elírtam 11.8, és most van 11.10.
2011. dec. 22. 16:30
 3/11 A kérdező kommentje:
Frissítettem 11.12-re de nincs változás. Hogy érted, hogy processzor limit?
2011. dec. 22. 17:36
 4/11 A kérdező kommentje:

11.12-es driverel

Újjabb Benchmark teszt futattása

Crossfire: Min: 34, Max: 41 (FPS)

1 VGA: Min: 24, Max: 34 (FPS)


Crossfire-rel több az fps-em, de vhogy nem viszi olyan folyékonyan, mint egy vga-val.


Ötletek?

2011. dec. 22. 18:12
 5/11 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy a processzor miatt megy már lassabban, nem a videokártya ereje fogyott el.
2011. dec. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Néztem a procit, miközben játszottam 60-70 % között ugrál.

Az egyik VGA 25 %-ot használ ki, a másik meg 80-90%

A vicc az, hogy ha nyomok egy alt+enter-t és úgy játszok, ugye olyankor lekicsinyíti, akkor elég szépen viszi.


Bár nagy jelentősége nincs most ennek a crossfire-nek, mert a dedikált kártyával szépen viszi, csak kicsit aggaszt, hogy ki lehetne használni mindkettőt, akkor miért így csinálták meg? :S Viszont, ha fölveszem frapsel a játékot, semmit nem szaggat ott :D, ha vissza nézem.


Crossfire-rel ír 41 fps-t, Sima VGA-val 34-et és 41-nél szaggat? :O felháborító, vhogy a végére kell járnom :)


De azért még jöhetnek tippek!!

2011. dec. 22. 20:54
 7/11 A kérdező kommentje:
Amúgy ez a Crossfire Application Profiles mire jó?
2011. dec. 22. 21:07
 8/11 anonim ***** válasza:
Külön játékra szabott optimalizációt tartalmaz. Telepítsd fel, akár jól is jöhet.
2011. dec. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

A telepítés végén, ki írta, h restart, újra indítottam és utánna? Megvan a mappája, amiben van egy atiapfxx.exe rá kattintok bevillan egy DOS-os kis ablak, ami elis tűnik és ennyi.


Pedig olvastam erről ez lehet segítene valamennyit...

2011. dec. 22. 21:18
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem kell csinálnod vele semmit, automata. A játék neve alapján aktiválja a hozzá tartozó optimalizációt. Olyan hú de sokat nem javít, de amit lehet, kihoz a hardware-ből.
2011. dec. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!