Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » USB-s hardver kezelés, hogyan?

USB-s hardver kezelés, hogyan?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy egyszerű érzékelő + lámpa kapcsoló rendszert kiépíteni a számítógépem USB-portján keresztül. Tehát az lenne a kérdés, hogy hogy lehet az érzékelő adatából a monitoromon megjelenő adatot csinálni, és ez alapján, hogy tudok aztán felkapcsolni egy lámpát?


A számítógépet nem szeretném kihagyni, nézegettem az Arduino USB teszter áramköröket, de úgy értettem hogy ott az USB csak felprogramozáshoz kell. Nekem viszont az kéne, hogy a számítógépemen fusson a program és ott lássam ha jelez az érzékelő.


Valakinek valami ötlete?


2011. dec. 30. 00:05
 1/4 Gugu Gabor ***** válasza:
Nekem hirtelen ez ugrott be... elsőre lehet kicsit sok de ez alapján szerintem el tudsz indulni
2011. dec. 30. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Arduinoval lehet kommunikálni is USB-n keresztül!

Ha azzal építed meg a dolgot, akkor fogsz tudni a géppel kommunikálni vele, ha olyan programot írsz rá.

2011. dec. 30. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Pár példa kódot is találtam gyorsan: [link]
2011. dec. 30. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Tényleg megoldható Arduinoval is. Köszönöm a válaszod. Elsőre ezzel fogok próbálkozni, aztán lehet hogy megpróbálom sima mikrovezérlővel is idővel.
2012. jan. 10. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!