Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kevés RAM-ot lehet kompenzálni...

Kevés RAM-ot lehet kompenzálni gyors lapozó fájlal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Úgy alakult, hogy 1GB RAM van a gépemben. Ez nyilván kevés, mert a videokártya is innen táplálkozik. A kérdés arra vonatkozik, hogy ha gyors SSD-t tennék a gépbe, és azon lenne a lapozófájl, az kompenzálná-e a kevés RAM-ot?


Gyors SSD alatt kb 200MB/s írási és olvasási sebességet értek.


2011. dec. 31. 15:24
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Áá köszönöm!


Amúgy nekem is WD Caviar Blue van, egy 250GB -os. SSD-re azért gondoltam, mert a winchesterem nem mai darab (2006-2007 -es, SATA II). Már le kénye nyugdíjazni arhiváló háttértárnak, avagy megoldom, hogy csak akkor kapcsoljon be, amikor én akarom. Szóval eleget pörgött már.

SSD gyorsabb lenne (főleg gondolom rendszer indulás), és kímélném a lemezest. Amúgy sem kell nekem az a sok gigabájt, 16GB SSD-vel vígan ellennék.


RAM-mal meg az a helyzet, hogy van most 512MB a gépben. Öcsém hozzám vágta az övét, ezek GEiL RAMok, 800MHz -esek, és párban vannak. Ha kell, akkor adok érte valami zsozsót neki. Viszont ha most beleteszem, akkor később már nem tudok bővíteni, mert csak 2 slot van. Na itt van a kutya elásva.


Amúgy mentek a pontok!

2011. dec. 31. 16:12
 12/15 Panda Péter ***** válasza:
a régebbi, szinte legelső szériás SSD-ket (amik vannak egyáltalán 16GB-os méretben) én kerülném. a legkisebb SSD, amit én megvételre ajánlok, az a 40GB-os intel féle X-25M G2. a többi réginek sokszor nagyon szutyok vezérlője van.
2011. dec. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Sajnos a DDR3 nem megy be a gépembe. DDR2 meg már drágább a DDR3-nál.


Gigabyte GA M68M-S2P rev.:1.0 alaplapom van.

2011. dec. 31. 16:15
 14/15 Panda Péter ***** válasza:
használt ram? biztos találnál valamit.
2011. dec. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Találnék, de mindenki annyira kapaszkodik az ócska szarjaihoz, hogy hihetetlen!
2011. dec. 31. 16:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!