Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Notebookban hogy tudnám a...

Notebookban hogy tudnám a leghosszabbra nyújtani az akkumulátor idejét? Valamint hogy tudom a legjobban kímélni az akkumulátort? (az akkumulátor beépített, így nem megy az a módszer, hogy kiveszem-beteszem)

Figyelt kérdés
Max. 2.5- 3 órát bír ki a telep, és nem tudom, hogy mi árt jobban az aksinak: ha mindig hagyom, hogy lemerüljön, és aztán tegyem fel töltőre, vagy ha folyamatosan a töltőn van tökig feltöltve?
2012. jan. 1. 14:24
 1/8 Giannoka ***** válasza:

lényegében akkor mikor fel van dugva a töltőre a noti, akkor nem tölt, ergó tök mind1, hogy kiveszed, vagy sem.

a legjobban spórolni megfelelő programok használatával és megfelelő kijelző beállításokkal lehet.

példa: míg egy windows mediaplayer a filmek lejátszása közben 40-60%on pörgeti a procit egy átlag gépen, úgy a mpclassic, vagy akár a KMplayer 15-30%...

a kijelző fényereje meg gondolom egyértelmű: kisebb a fényerő kevesebbet eszik.

plusz ha például nem használod a különböző beépített dolgokat: kékfog(BT), vagy WIFI, akkor ki kell kapcsolni.

ha lehet ilyet beállítani, akkor dinamikusan állítsa a gép a proci órajelét. és minden olyan perifériát kapcsoljon ki, amit nem használsz.

Ne nézz filmet DVDről. másold fel a gépre és onnan nézd.

asszem hirtelen ennyi jut eszembe.

2012. jan. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nos a windows media playert nem szeretem, mindig classic playert használok. A bluetoothom mindig kivan kapcsolva ha nem használom, ugyanez a wifiről nem mondható el teljesen, de van amikor kikapcsolom. A fényerő mindig minimumon van, bár van egy kis szenzor a gépben, ami felveszi a fényerőt ha éppen úgy változik a fényviszony. A gépen belehet állítani hogy mire figyeljen: van energiatakarékos (általában ezt használom), kiegyensúlyozott és teljesítménycentrikus - nem tudom így értetted-e. Dvd-lejátszó nincs a gépben. A töltést azért kérdeztem, mert valami olyat hallottam, hogy rontja az akkumulátor élettartamát, ha állandóan rajta van a töltőn, és ezért ha otthon gépezünk akkor vegyük ki az aksit és csak a hálózatról menjen. Na de mint írtam ez az én esetemben nem éppen lehetséges. Ezért ha valaki tudja az legyen szíves írja meg hogy melyik megoldás jobb.
2012. jan. 1. 22:32
 3/8 Giannoka ***** válasza:

AKSITÖLTÉS:

1. A géped aksija csak akkor töltődik, ha a töltöttségi szint érzékelő leesik egy meghatározott szint alá. Ez a szint minden aksinál más.

2. Ha a géped tápról megy akkor az aksit megkerülve veszi fel az áramot(legtöbb esetben). Továbbá van beépítve egy töltő áramkör, ami figyeli az aksid és ad neki enni, ha éhes. DE a hiedelmekkel ellentétben nem kapcsol be a töltő önkényesen, mikor az aksi 'magától' kezd lemerülni attól, hogy áll a gépedben!

Összegezve: Nem érdemes pakolgatni az aksit, mert csak az érintkező sort teszed vele tönkre és a kontakthiba miatt fog majd tönkremenni a géped /a szervizben meg rámondják, hogy zárlatos aksi(ami igaz is, de miattad lett zárlatos)/

saját példa: van egy ASUS notim, amit fejlesztések tesztelésére használok. 3 év alatt kb 10 alkalommal volt levéve a töltőről és on-the-fly használva, de még így is bírja a 3 órát.


ENERGIATAKARÉKOSSÁG:

Jó volna tudni, hogy hány mAh, vagy hogy hány cellás aksid van a gépben és hogy mennyi az átlag fogyasztása?

Csak azért hogy tudjuk, hogy mit is várjunk el tőle.

pl: 4400mAh aksival bír (4cellás) bír a gép: 2.5-3 órát

6600mAh (6cella) 4-4.5 óra

2012. jan. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a töltéshez a kielégítő választ. Tényleg hasznos volt :) Az aksi 29 Wh teljesítményű, 4 cellás. Amúgy Dell Inspiron Duo gépről van szó.
2012. jan. 2. 03:39
 5/8 A kérdező kommentje:
Még egy apró kérdés: lehet bele találni erősebb aksit, vagy mindegyik gépnek szabvány telepe van?
2012. jan. 2. 03:40
 6/8 Giannoka ***** válasza:

Nah így már világos, hogy miről van szó...

aksi csere felejtős, mivel tudtommal nem gyártanak hozzá egyelőre nagyobbat.(még most! Minden tesztben az aksi üzemidejét sírják a tesztelők... Erre valszeg lépni fog a Dell)

/Lődd le a tapilapot(touchscreen), azzal is fogsz tudni spórolni./

2012. jan. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tehát tablet mód többet fogyaszt?
2012. jan. 2. 12:48
 8/8 anonim ***** válasza:

OFF - talán nekem is tudtok segíteni akku témában:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__3..

Köszönöm.

2012. máj. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!