Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » CPU hűtő ventilátor lelassítása?

CPU hűtő ventilátor lelassítása?

Figyelt kérdés

Leszeretném lassítani a CPU fant

a kérdés hogy? Esetleg szoftveres kikapcsolása lehetséges?


(Win 7 32bit Msi cx 623-as laptop)


2012. jan. 4. 20:56
 1/8 detronic ***** válasza:

Ha lehet akkor a biosban kell keresni, de inkább vidd szakemberhez. Nekem acer van, ebbe nem lehet állítani. Asztali gépekben lehet....


Leállítani biztos nem lehet mert a proci túlmelegedne.

2012. jan. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
31%

Nem hülyeségből pörög fel. Te meg agresszív kismalacként ki akarod kapcsolni?

Bizonyos működésbeli miérteket sosem fogsz megérteni, user szintű szemlélettel!

2012. jan. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%
Ez nem így működik, hogy majd csak úgy lassítgatod, nem véletlenül megy annyin, amennyin. Ha túl hangos, egyrészt nem árt megtisztítani, másrészt akkor vegyél olyat, ami kisebb fordulaton ugyanannyi levegőt mozgat meg, de jobb, ha bordával együtt veszel, vagy veszel rá passzív hűtést. Ha mindenáron ki akarod nyírni a procit, akkor a lassításhoz elég egy ellenállás, csak jól kell kiszámolni, vagy egy potenciométer, akkor fokozatosan is állítható, illetve vehetsz is fordulatszám szabályozót hozzá, amit az 5.25-ös foglalatba szerelhetsz. Ha meg szoftver segítségével akarod leégetni, akkor a speedfan segít a dolgon.
2012. jan. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

a 2.dik kommenthez inkább nem is reagálok.

szóval az lenne a helyzet, hogy nem szuperál a hűtése a gépnek, ezért egy kicsit módosítottam. és most simán nem akarom hogy fölöslegesen hangoskodjon (a másik venti meg faján halk és hűvös is /Pcwizardal megmérem/), bár lehet a legegyszerűbb az lenne ha el is távolítanám csak gondoltam, minek? most azzal is vesződjek? /faja kínai csavarok/. Meg ha kiszedem előbb utóbb, elkallódik. Szóval reméltem, hogy valaki tudja fejből, mert én elfelejtettem, a Biosa meg egy kalap szóval ott nincs ilyen.

2012. jan. 4. 22:55
 5/8 A kérdező kommentje:
a speedfant meg megnézem
2012. jan. 4. 22:56
 6/8 anonim ***** válasza:
3. vagyok, még egyszer mondanám, ezek a módszerek nem arra valók, hogy az alap hűtőket lassítsd, hanem hogy a gamer és a tuningolt gépekhez kapható brutál hűtéseket lassítsd le alacsony terhelés pl netezés mellett. NEM AJÁNLOM hogy lassítsd a ventilátort.
2012. jan. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Hogy vagy??? ***** válasza:

Először is nézd meg, hogy miért pörög annyira (szoftver-re gondolok), aztán nézd meg, hogy nem-e kell tisztítani a hűtőt por végett. Ha igen, akkor nem ártana újra lekenni hűtőpasztával tisztítás után. (Ezt félévente illik)


Ha így is hangos maradna, akkor vagy szerelő vagy hűtő csere.

2012. jan. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 ceroaron98 ***** válasza:
Ez hülyeség lassítani én is direkt felpörgettem 100%-ra hogy jobban hűtsön.Amúgy Speedfan programmal lehet ezt.
2012. jan. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!