Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy 3,5" külső merevlemezt...

Egy 3,5" külső merevlemezt hogy célszerű működtetni? Miután lekapcsoltam a gépet áramtalanítsam vagy tovább bírja a HDD, ha egyfolytában áram alatt van és nem húzom ki a konnektorból?

Figyelt kérdés

2012. jan. 6. 11:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Egy külső merevlemez két részre osztható. Egy belső merevlemezre, ennek a kikapcsolás olyan, mintha a gépben lenne és azt kapcsolnád ki. Egy külső elektronikára ami a tápellátást és esetleg a csatlakozók és így az adatok átalakítását végzi, ez meg simán bírja ha áramtalanítják.
2012. jan. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 lindmayer ***** válasza:

ebből a szempontból mindegy, najo nem, mert ha folyamatosan megy nagyobb esélye van a meghibásodásnak

amúgy meg a villanyszámládnak sem tök mindegy

2012. jan. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Tapasztalataim szerint nem az üzemidő, sokkal inkább a ki-be kapcsolások és a használat (írás/olvasás) azok amik az élettartalmat meghatározzák.


Nem volt kérdés, de utána néztem:

Egy külső HDD tápegység van most előttem aminek max teljesítménye 12V 2A 5V 2A ez a 220V oldalon max. 0,15A (amiből egy mai vinyó fogyaszt 12V 0,54A 5V 0,96 tehát kevesebb mint felét). Azaz max. teljesítmény amit ez a táp tudna 36W, de inkább a fele : 18W. Arról nem is beszélve, hogy sok rendelkezik olyan green funkcióval, h csökkenti a fogyasztást, ha nincs használva...


1kWh most kb. 40Ft és ennek az eszköz 1000/18= kb. 55,5 órát üzemel ennyi áramból azaz éves szinten 6307Ft az üzemelés.

2012. jan. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a hozzászólásokat! Szerintem nem fogom kihúzgálni, inkább áram alatt tartom...

Bár, ahogy most néztem kis idő elteltével, miután a gép kikapcsol leáll a HDD is.

Legalábbis már nem világít utána.

2012. jan. 6. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!