Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ti melyik monitort vennétek...

Ti melyik monitort vennétek meg? Véleményekre vagyok kíváncsi, nem akarok a nemkutyára kerülni :D

Figyelt kérdés

[link]

vagy

[link]


Főképp játékra, filmnézésre kell, meg olykor photoshop, vágás, ilyesmi. Az asusnak kicsit nagy a válaszideje, az játéknál nagy hátrány? Viszont jobb a kontraszt.


2012. jan. 10. 14:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Mindkettő egész jó, IPS paneles, de én inkább az LG-t.

Azzal a kontraszttal meg ne foglalkozz, dinamikus kontraszt, parasztvakítás...

2012. jan. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

LG a válaszidő (és az ár miatt).


Kontrasztja meg 1:5000 fölött kb. mindennek elég, így az nem releváns. Egyébként is a háttérvilágításból fakadó dinamikus kontraszt, amit nem tud teljes képenyőn, így a valódi bőven az adatlapban említett alatt van, amit meg persze nem közölnek.


Az én monitorom ezt tudja, és tökéletes:

1000:1 kontrasztarány (jellemző), 80000:1 dinamikus

2012. jan. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nekem is az LG volt a szimpatikusabb, de így végleg eldőlt. Köszönöm a segítséget!
2012. jan. 10. 15:24
 4/5 anonim válasza:

tv-planet.eu tól ne rendelj, csalók!

[link]

2012. máj. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Megnézés nélkül mindenképp az LG. Az asus az világ életében alaplapot gyártott, lövése sincs a kijelzőkről, túl fiatal cég még ebben a témában. Samsungot semmiképp ne vegyél, selejt a fele az eddigiek alapján gyakorlatilag mindenből (telefon, kijelző, winchester). Én dell monitort vettem annak idején, mert az volt a legolcsóbb ips paneles, ami nekem sokat számított, így is az elsőt vihettem vissza, mert selejt volt. A második már megvan kb 5 éve, úgyhogy jól bírja. A benq-ben még nem csalódtam, de mint már mondtam 5 éve nem vettem monitort, úgyhogy nem tudom most milyenek. Előtte volt fujitsu siemens-em, ami jó volt, kb 5 évig bírta, de az beolvadt a samsung-ba, ha jól emlékszem. Lg-ben vannak tv-im, jók, monitornak nyilván nem alkalmasak, mert tv-k, de azt kell, hogy mondjam, hogy megbízható. Van még egy asus tabletem, ott nem tudom, hogy a kijelző részét ki gyártja, de az csak 1 hónapos, úgyhogy az eddigiek alapján nem érdemes véleményt mondani róla. Mindenképp IPS paneleset vegyél, a TN+film-et kerüld, mert nem színhű. Játékhoz elmegy, ha pl FPS-t tolsz profi szinten, oda alacsony válaszidő meg lebutított színminőség is teljesen oké, filmezéshez, képszerkesztéshez, grafikához, ilyesmihez, ahol színhűség kell, pont hogy az a nem jó.


Hogy a kérdésre is válaszoljak, játéknál a kontraszt az jó dolog, ha van, de általában egyiken sincs vele baj, a válaszidőnek meg max 8ms legyen, de jobb, ha alacsonyabb, mert a szürkét szokták megadni, ami alacsonyabb érték, mint a színes. Ha nagy a válaszidő, akkor utánhúzás van, ami játszhatatlanná teszi az egészet, talán aknakeresőt tolhatsz majd rajta, de az sem lesz az igazi. Volt egy Acer-em még régen azt hiszem 16ms-es válaszidővel, másnap visszakerült a boltba. Játékhoz én még vezeték nélküli egeret ajánlok logitech g7 volt anno a legjobb, amivel valaha játszottam, a többi logitech és razer, amit próbáltam meg sem közelíti sem fogásban, sem pontosságban. Sokat számít a kábel húzása. Pár éve néztem, akkor volt razer mamba vezeték nélküli, de inkább úgy döntöttem, hogy nem veszem meg, mert már felhagytam a játékkal, és 30k egy egérért azért sok. Az a baj ezekkel, hogy 10 óra után merül az aksi, és utána teheted töltőre, 1-2 év alatt meg odáig jut, hogy már pár óra alatt is lemerül, aztán kuka. Amíg ezen nem tudnak javítani, addig egyik sem az igazi. Van még a hanyattegér, amivel szintén lehet profi szinten játszani, bár kevesen csinálják. Azzal nincs ilyen gond semmilyen téren, de nehezebb megtanulni. Nekem ezek az FPS-es tapasztalataim. Ha csak single player-be lődögélsz meg noob vagy, akkor játék szempontból tökmindegy milyet veszel, ha 8ms alatti a válaszideje.

2015. márc. 14. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!