Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ti milyet vennétek a helyemben?

Ti milyet vennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

1-2 hónapon belül szeretnék venni egy notebook-ot, mert az asztali gépem már elég rozoga, csoda, hogy még működik.

Viszont elég laikus vagyok a témában, nem tudom, hogy számomra, az én igényeimmel mi lenne a legjobb választás.

Igazából a fő szempont az, hogy strapabíró, erős gép legyen, mert elsődlegesként szeretném használni és napi 8-10 órát biztosan be lenne kapcsolva.(Cipelni nem tervezem)

Amúgy semmi extrára nem használom a gépet: böngészés, office, videók, zenék, filmnézés. Játszani abszolút nem szoktam, nem is fogok szerintem.

A keret kb. 230.000 lenne, de ez viszonylag rugalmas.

Tudom, hogy az én igényeimhez ez soknak tűnik, de nem szeretnék jó pár évig új gépet venni, így igazán pöpec notit szeretnék.

Az Acerektől valamiért irtózom, úgyhogy olyat ne ajánljatok, de a többi jöhet.

Ez nagyon tetszik pl.: [link]

Köszi:)


2012. jan. 11. 11:57
1 2
 1/12 lindmayer ***** válasza:

nesze itt van egy dell:

[link]

amugy ebben az árkategóriában már mindegyik gyártó törekszik aminőségi alapanyagok használatára

2012. jan. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Jól teszed ha Acerektöl irtózól:p

viszont a laptop nem állandó használatra van vagyis nem tesz jót neki ha sokat ván bekapcsolva persze birja birja de azért ere asztali gépek vanak

ma már nem 10ével ezelöt van

szóval 230 ból olyan asztalit kapsz monitoral minenel hogy csak na pedig válság van

persze gamer konfig monitor nélkül kb. enyi de az már nagyon erös de neked nem is ara kel

viszont nagyon erösen ájánlom az asztali gépet ha ugyse a hordozhagóság miat kell

.

ha nagyon laptopot akarsz akor

Lenovo Y570 es sorozatot ajánlom

Lenovok eleve strapabirók

viszont hogy mért ván sokhelyen akciója és leárazása stb... de ez minden márkánál szokot leni szóval ezért elitélni csak nem kell

strapabirok még a Business laptopok vagy munka- üzleti laptopok

hp probook ok ol.

asus nak is vanak strapás fajtái

dell is jó lehet megnézem mit linkeltél

.

viszont ténleg nagyon erösen asztalit ajânlom mivel hütése szelözése sokal job vagyis továb fog elálni az alkatrésze

könyeben javítható is

birja egész nap

tehetsz ssd t bele ámivel aztán igazán gyors lesz a rendszer

fogyasztása se sokal töb ha jól álítod be energiagazdálkodást

persze nincs aksija igy rövid áramszünetet se bir ki vagyis szünetmentes táp is kel ha ez gond lehet

2012. jan. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Dellt nem vegyél, mert a terméktámogatásuk egyenlő a nullával. Amivel személyes pozitív tapasztalatom van, az az Asus K53SV széria. Ebből 230 alatt kapsz olyat, amin még játszani is tudsz. Igényes és minőségi cucc.


[link]


Egészen pontosan erre gondolok:

[link]


De van ennél gyengébb és erősebb változat is.

2012. jan. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az a dell amit te kérdésben linkeltél elavult technológiájú

szóval nem éri meg.

.

1 elsö válaszoló amit linkelt az már jó lehet pl.

.

amugy a laptopok nem birják tovább mint az asztali pc k vagyis az életartamuk rövidebb

hiába strapásabb stb...

szóval csak azéţ ne vegyél láptopot mert 10 éves géped nem tetszik

ma mar nem olyan gépeket gyártanak

de etöl fügetlen linkelhetek pâr jónak ţünö laptopot majd

de gondold meg ezt a "naprakész idötáló" pc dolgot

2012. jan. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
az az Asus nagyon jó választás lehet pl.:)
2012. jan. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

ha azt irtad voln kérdésbe hogy sokat dogod hurcolni ide oda (mert hogy laptop ezért van) akor azt mondom hogy oké neked laptop kel

de hogy sokat belesz kapcsolva egyhuzamban othon

azét eröltetem ezt a pc dolgot jobban megérné

gondolom monitorod is valami CRT vagyis képcsöves nagy böhöm

és nem vékony lcd

.

persze én is jobb szeretem laptopokat de nekem muszály is viszont otthon álógépeţ használok torentezni meg ilýenek meg ha huzamosan kel a gép

2012. jan. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Igazából azért szeretnék laptopot, mert pici a lakásom, a mostani is rengeteg helyet foglal ( igen, böhöm monitor van:D), és szeretem, hogy a laptopot vihetem ide-oda, pl. a konyhába ha éppen főzök, vagy az erkélyre tanulni vagy csak az ágyban fetrengeni. Azon túl havi egyszer 3 napra elutazom fősuliba, oda lehet, hogy elvinném.

Az asztali előtt notim volt, közel öt évig nyűttem, nagyon szerettem. Most eléggé megzavartatok ezzel az asztali dologgal. Mondjuk a hűtésre én is gondoltam, terveztem venni olyan hűtőbigyót a géppel együtt.

2012. jan. 11. 12:32
 8/12 anonim ***** válasza:

#1 meg a #3 az jó

laptop pl.

igy már joban értem szóval kihasználnád hogy laptop hát akor job igy mint asztali

laptop hütöt meg ha veszel alá az nagyon jó dolog

föleg ha sokat üzemel egyhelyben hasznos lesz alá

igy már megértem és én is laptopot ajánlom azal a hütövel

este én is linkelhetek párat

viszont egyikel se jársz roszul amit linkeltek

se az Asus al se a Dell el

(persze én se venék dell t irta is valáki rosz á szervize DE etöl fügetlenül mindenki dicséri szóval nem lehet rosz meg elég nagy márka

Asus nak viszont nagyon jó a szervizelése)

2012. jan. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Panda Péter ***** válasza:
még mielőtt beütött a gazdasági szartenger meg a vinyóválság, pont ennyiért lehetett megvenni a legolcsóbb renew-os elitebookokat. ha esetleg találsz még valahol olyan (8540, 8440 stb) az lenne a best buy.
2012. jan. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ezek közül is válogathatsz (3év garisok):

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


2 év garisok de szép asus (vga jobb benük):

[link]

[link]

2012. jan. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!