Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Olyan bajom lenne, hogy adott...

Olyan bajom lenne, hogy adott egy gép mikor elindítanám, kép nincs (bios se) és nem is csipog (úgy tudom egy csipogás a helyes) viszont a procihűtő megy, sata-s vinyót megpörget, de a régebbi csatlakozós vinyót viszont meg se pörgeti. Tippek?

Figyelt kérdés
2012. jan. 17. 16:25
 1/6 anonim válasza:
Nekem is volt ilyen problémám. Alaplapot kellett cserélni, mert azt mondták, hogy "halott".
2012. jan. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 coopper ***** válasza:

Szia.


Szedd szét és módszeresen szedjél le az alaplapról mindent és próbálgasd :


1. Kikapcsol - Sata Vinyó leszed - Bakapcsol.

2. Kikapcsol - Másik vinyó leszed - Bekapcsol

3. Kikapcsol - CD drive leszed - Bekapcsol

4. Kikapcsol - Ha találsz az alaplapon olyat amit le lehet húzni, húzd le (Első USB, Hátsó USB, Hangkábel mittudomén mi van még benne) - Bekapcsol

5. Kikapcsol - Memória kiszed - Bekapcsol (elvileg csipognia kell)


Ha van benne nem alaplapi videókártya akkor azt is meg kellene nézni, hogy jó-e és hogy megy-e, vagy átviszed egy másik gépbe és kipróbálod, vagy ebbe a gépbe teszel egy másik videó kártyát.


Mielőtt bármit is leszedel vagy módositol a gépeden, dokumentáld (digitális képpel) ha vissza akarod rakni jól jöhet.


Sok sikert.

Üdv.

2012. jan. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

videókártya az jó benne, mert átraktam a másik gépbe és azzal működött, igazábol ezt a gépet most raktam össze műhely gépnek kellene, annak van valami jelentősége hogy a gép elején van egy piros és egy zöld led, és az folyamatosan világít miután bekapcsolnám.

köszi az eddigieket mindenkinek!!

2012. jan. 17. 17:18
 4/6 A kérdező kommentje:
jah és annak lehet valami jelentősége hogy az elem ami benne van fullra levan merülve ?
2012. jan. 17. 17:35
 5/6 coopper ***** válasza:

Szia.


A ledek : gép függőek gondolom a piros a power, a zöld a cd/hdd ledje.


Az elem : elvileg csak a dátumra van hatással, de ha van folyamatosan áramellátás akkor szerintem nem okozhaz gondot.


Üdv.

2012. jan. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

értem, köszi !

fogalmam nincs mi lehet a baja az alaplap egy gigabyte ga-965p-ds3 lenne, osztálytársamtól vettem, újította a gépét és nem kellet már neki, azt monadta mikor lerakta az alaplapot működött neki, az indító gomb reset gomb, és a kis hangszóró lehet rossz helyre bedugni?, vagy ha rossz helyen van akkor egyáltalán el se indulna ?

2012. jan. 17. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!