Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen winchestert ajánlanátok...

Milyen winchestert ajánlanátok ha leghosszabb élettartam és adatbiztonság a fontos?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az a helyzet, hogy kéne egy nagyon megbízható winchester egy NAS-hoz. (még csak terv az egész)


De nem tudom, hogy milyen márkájút vagy típusút érdemes venni, ami garantáltan sokáig bírja, mondjuk 10 évig is elpörög hibátlanul...

Gondolom a Samsung egy kalap kaki...


Tárkapacitás nem lényeges, 80GB is elég lehet már.


Igazából FTP -zni kéne vele, meg primitív programot futtatni róla, ami gyakran menteget sok, kicsi fájlba. (könyvelési program)


2012. jan. 20. 18:10
 1/5 anonim ***** válasza:
A HDD mindig egy lutri. A megbízható márka is elszállhat 1 éven belül - voltam már úgy - és volt Samsung-om is 7 évig. Ha az adatbiztonság fontos, akkor RAID-be tegyél kettőt, ha a lapod támogatja...
2012. jan. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ó nem, itt semmi féle lapozás nem lesz. NAS -ba lesznek téve, de nem lenne jó 2 winyót venni, mert


1) kétszer annyiba kerülnek így lemezek

2) 2 winchesteres NAS is sokkal drágább, mint az 1 winchesteres.

2012. jan. 20. 18:30
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha pénzérzékeny a dolog, akkor nehéz bármit mondani. Ha mond valaki egy márkát és az a darab nálad beadja az unalmast, akkor mi lesz?

A samsungokkal én sem vagyok megelégedve. Jelenleg két Western Digital morog a gépemben és gond nélkül mennek, de ez sok HDD fajtára igaz. Mint írtam szerencse is kell hozzá, hogy sokáig bírja a HDD...

2012. jan. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, végülis nem élet-halál kérdése... Úgy is lenne még 1 helyen belőle másolat (mármint a rámentett adatokból lenne másolat), de azért jó lenne olyan winyót kifogni, amit VALÓSZÍNŰLEG jó sokáig lehet használni.
2012. jan. 20. 19:51
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindenkinek ez a célja. Jó ötlet a két helyen való tárolás, emellett persze kell egy megbízható HDD...
2012. jan. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!