Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SATA RAID 0 -t hogyan kell...

SATA RAID 0 -t hogyan kell beállítani és bekötni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy Gigabyte GA M68M-S2P rev:1.0 alaplapom. Arra gondoltam, hogy veszek két kicsi winchestert, mondjuk 2×80GB. Szeretném majd őket RAID 0 -ba összekötni, hogy gyorsabb legyenek az írási/olvasási műveletek.


Elvileg van RAID vezérlő az alaplapon, valami kis beállításokat találtam is, nade...


Honnan tudja az alaplap, hogy én RAID0 vagy RAID1 -et szeretnék-e használni? Ilyen beállítást nem találtam.

Továbbá: Ha betennék két db 80GB -os vinyót, és még bent lenne a jelenlegi 250GB-os (ez utóbbi nem lenne nyúzva, csak adattárolásra használnám, néha ki is kötném), akkor honnan tudhatja az alaplap, hogy melyik kettőt akarom RAID -be kötni???


Vagy csak annyi van, hogy jó helyre kell őket dugni? Mert SATA portból 4db van, meg is vannak különböztetve hogy sata0 sata1 sata2 sata3. Számít a sorrend?



2012. jan. 21. 10:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Elolvasod az alaplaphoz kapott manualt - én is ezt tettem - és bent van, hogy BIOS-ban kell engedélyezni a RAID-ed és be is kell állítani, hogy melyik SATA porton lévő HDD-ket kezelje RAID-be...
2012. jan. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Á köszi, én is erre gondoltam, csak nem találom az alaplap könyvét. Gratulálok magamnak érte, mielőtt más tenné meg.
2012. jan. 21. 11:26
 3/8 P.O.C. ***** válasza:

Így van, de indítás után még létre kell hozni a RAID tömböt is. Ehhez a BIOS -ban külön segédprogram van (rendszer indításkor F10)

Bővebben a kézikönyvben:

[link]

Itt egyébként épp a RAID0 van bemutatva.


Persze ezzel még nem biztos, hogy véget ér a dolog, hiszen rendszertelepítéskor be kell adni neki a RAID vezérlő driver -t is. Ugyanis nem biztos, hogy tartalmazza a Windows telepíő az illesztőprogramot és így a RAID tömböt sem fogja látni (XP-nél F6, Vista/7 esetében viszont elintézheted grafikus felület alól is).

2012. jan. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Az van,hogy örökölt IDE módban van most a winchesterem, és nem is tudom beállítani a rendes SATA módot.

2012. jan. 21. 11:55
 5/8 P.O.C. ***** válasza:
Hát a RAID-hoz mindképp újra kell telepíteni a rendszert.
2012. jan. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, ez evidens. De most ez nem volt kérdés.
2012. jan. 21. 13:37
 7/8 P.O.C. ***** válasza:

Mert nem támogatja az alaplapod a natív SATA (AHCI) módot.

Legalábbis én nem találtam ennek beállítását a kézikönyvben.

2012. jan. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
nekem is ilyen alaplapom van, és a biosban nincs natív sata kezelés. Vicc , hogy a win a sata eszközöket ezzel a lappal scsiként látja, és borzasztó lassan kezeli a lemezeket. Bios frissítés kellene hozzá?
2016. dec. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!