Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A gép nem ismeri fel a winches...

Dzsoni dákó kérdése:

A gép nem ismeri fel a winchestert particionálásnál, majd kék halál. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
2012. jan. 21. 12:36
 1/9 P.O.C. ***** válasza:

SATA probléma. Gondolom XP telepítesz, az meg nem ismeri a natív SATA (AHCI) módot alapból.


Megoldás 1: Beleintegrálod a SATA drivert a Windows telepítőbe (vagy ha van floppy -d azzal is beadhatod neki F6-al telepítéskor)

Megoldás 2: IDE kompatibilis módot állítasz be a BIOS -ba. Ezzel viszont lemondasz a SATA szabvány minden hasznos tulajdonságáról (pl. NCQ).

2012. jan. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!Igen Windows-t telepítenék.Kipróbálom az első megoldást, hátha segít a problémán.
2012. jan. 21. 13:09
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem találok SATA drivert legalább is sp3 hoz :S
2012. jan. 21. 13:45
 4/9 P.O.C. ***** válasza:

A driver a merevlemezvezérlőhöz kell!

Mi az alaplap PONTOS típusa? (Vagy ha laptopról van szó, annak pontos típusa?)

2012. jan. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
asztali gép ASUS K8N
2012. jan. 21. 14:06
 6/9 P.O.C. ***** válasza:

Hát ez esetben bukott az elméletem, mert ilyen régi alaplapok még nem ismerik az AHCI módot.

SATA2 -ees a vinyó amúgy?

2012. jan. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Pontosan nem tudom.Amit csináltam, leszedtem egy sp2 majd innen egy integrált SATA-vezérlőt [link] de particionálásnál kiírja hogy 300 gb viszont nincs hozzárendelve betű és ez jelenik meg "A telepítő nem éri el ezt a lemezt" A bios-ban nem tudok valamit állítani
2012. jan. 21. 19:10
 8/9 P.O.C. ***** válasza:
"SATA2 -ees a vinyó amúgy?"
2012. jan. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hol tudom megnézni hogy hányas mert ezt kaptam, doboza nics,rajta sincs...
2012. jan. 21. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!