Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem működik rendesen a...

Miért nem működik rendesen a beépített kártyaolvasóm?

Figyelt kérdés
Ha beteszek egy SD kártyát, akkor a zöld jelzőfénye kialszik és újraindul, mire felismerné a kártyát, megint újraindul. Ez csak az adapteres (microSD) kártyáknál van, a többit rendesen beolvassa. Eddig semmi probléma nem volt vele és már több adaptert, kártyát is kipróbáltam vele, de ugyanígy van. Egyszer működik, egyszer nem. Van még például, ha valamiért kihúzom éppen a gépet (persze kikapcsolt állapotban) akkor be sem indul a kártyaolvasó, hanem a kábelét ki kell húznom az alaplapból, majd újra bedugni, csak akkor hajlandó működni..... Már a gépet is újratelepítettem, driver-eket, mindent, nem hiszem hogy ezzel van a baj. Köszi előre is a válaszokat!

2012. jan. 22. 14:13
 1/2 retrojedi válasza:

A kártyaolvasók vacakolását az elmúlt hónapokban volt szerencsém megtapasztalni. Nekem azt csinálta a beépített olvasó, hogy bedugtam egy SD kártyát és ha nagyobb (pl. egy gigás) fájlt próbáltam kiolvasni vagy ráírni, egyszerűen elszállt, levált a rendszerről az egész olvasó - majd utána újra csatlakozott és kezdődött az egész elölről.

Arra mindig lehet gyanakodni hogy esetleg nem érintkezik rendesen a kártya a csatlakozókkal, különösen beépített olvasóknál ahol típusprobléma hogy beleül a por. Azért is javasolt inkább külső USB-s olvasót venni, mert a belsőket a Windows nem kezeli rendesen: azt hiszi egy külsőt csatlakoztattál rá, vagy megjeleníthet millió betűjelet pluszban a vinyóknál, leválasztáskor meg azt hiszi az egész olvasót akarod lehúzni az alaplapról - aztán indíthatod újra a gépet hogy megint legyen olvasód.


Mindenesetre ha van másik SD kártyád próbáld ki azzal is hogy kijön-e a hiba (én direkt ezért vettem egy adapteres micro-t). Meg lehet nézni az adott kártyát egy másik, külső olvasóval (ebből is vettem először egy minimális árú Silverline-t, de azzal is ugyanaz volt a műsor). Ha van párhuzamosan Linux-od felinstallálva, azzal is meg lehet nézni, ez kiszűri a driver és vírus/vírusirtó okozta problémákat.

Nálam az lett a vége a dolognak, hogy vettem egy kicsit drágább külső (Kingston MobileLite G2) kártyaolvasót, ami az elmúlt hetekben működni látszott, nem produkált hibát.

2012. jan. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a segítséget! Úgy néz ki akkor lehet a kártya kapacitásával van a baj, pedig eddig beolvasott egy két gigásat is.. Hát úgy néz ki kell egy külsőt vennem. Köszi mégegyszer!
2012. jan. 23. 01:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!