Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik tápot választanátok?

Melyik tápot választanátok?

Figyelt kérdés

Szóval 3 táp között gondolkodok, mivel a jelenlegi épp haldoklik :)


Az egyik egy hagyományos 600w-os Chieftec 18, a másik szintén egy Chieftec ami moduláris és 600w-os 24,8k harmadik pedig egy FSP Group Aurum Gold 600w táp, (28,2k) amely nem moduláris viszont az egyik legjobb táp.


Mindig azt szokták mondani, táppal nem érdemes spórolni, ezzel én is így vagyok. De szerintem a chieftec is bőven jó. Igaz hogy az FSP Gold kenterbe veri, és 90% hatásfokú. De úgy se használnám ki


Moduláris tápegység is egy nagy dilemma, de az meg már olyan drága, hogy ennyi erővel megvehetném az FSP Group Aurum Gold 600w tápot is. Jó dolog ha rend van a gépházba, nem lógnak felesleges kábeldarabok. De azért eléggé megszaladt az áruk....


Ti melyiket választanátok? Jelenlegi gépemet mindegyik bőven elvinné, még a fejlesztés is bőven belefog férni. Nemszeretek táppal spórolni, nem 1 évre veszem úgy se.

Viszont közel 30k összeget nevetségesnek tartom, még abban az esetben is, hogy a gépemre már elég sok pénzt költöttem :)


Én a kis 18k-s hagyományos chieftecet választanám de kíváncsi vagyok a véleményetekre


2012. jan. 26. 22:56
1 2
 1/15 Panda Péter ***** válasza:

fontos lenne tudni, hogy milyen gépbe kell.

van egy olyan tippem, hogy a gépedet egy 400W-os is simán elvinné, csak a boltosok telebeszélték a fejedet, hogy 600W kell.

2012. jan. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
A sok rizsa helyett inkább azt írhattad volna le, hogy mi a 3 táp pontos típusa, és hogy pontosan milyen gépbe kell.
2012. jan. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 pagan ***** válasza:
22%
nekem egy 500w npower van ami 7rugó volt,és tökéletesen működik,felesleges többet kidobni rá,szerintem...
2012. jan. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Az npower meg pont egy olyan márka, hogy vagy megy jól, vagy szépen füstöl.
2012. jan. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
rizsa:D igen:) ahelyett adatokat mondtál volna:)
2012. jan. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

[link]

[link]

[link]


ati 5850 16gb 1600mhz memória, i5 2500k 1tb 2x1tb 3 venti

Tudom 500w is bőven sok, de nem akarom kiszámolni, mert nem vagyok olyan hülye, hogy új tápot vegyek ha esetleg gépet tudningolnák. Ezt a tápot most sok-sok évre előre veszem meg fixen, amíg bírja :) Ezért nem írtam le a konfigot :)

2012. jan. 26. 23:21
 7/15 anonim ***** válasza:

jó hát mindegy de enyi erövel olcsóbb videokártyát is vehetnél


ha ténleg ezekközül választani kell akkor FSP Gold

2012. jan. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
viszont ha már régi videokártyád akkor nem szoltam semmit:)
2012. jan. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Panda Péter ***** válasza:

fsp hexa 500 vagy csifi ctg 500. FELESLEGES annál erősebbet venni.

ha mindenképp ragaszkodnál a modulárishoz, akkor a-data 550. a bele jó, bár a kábelei elég merevek, de az a legolcsóbb moduláris 80plus bornze béllel.

az aurum meg piszkosul túlárazott.

2012. jan. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ezt a gépet még egy minőségi 400-as is elviszi, erőlködés nélkül. Szóval ha veszel egy jó 500-asat akkor már a fejlesztésre is gondoltál. Pl Chieftec CTG500, 15 körül megkapod.
2012. jan. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!