Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van-e különbség a DDR1 és DDR...

Van-e különbség a DDR1 és DDR SDRAM között?

Figyelt kérdés

Szeretném a gépemben bővíteni a RAM-ot,de még soha nem csináltam.Megnéztem a gépben milyen RAM-van,de csak az van rá írva hogy DDR-400.


ebay-en nézegettem a RAM-okat,de nem vagyok benne biztos hogy melyik lenne jó nekem.Van ahova az van írva hogy DDR1 van ahova az hogy DDR SDRAM és van ahova az hogy DDR-400.Ügye itt a DDR-400 valószínűleg jó lenne de még olyasmi is fel van tüntetve hogy ECC vagy NON ECC ez is mit jelent?Illetve DDR1 és DDR SDRAM-nál olyasmi hogy PC2700 PC2100 PC3100.Ezek is mit jelentenek?

Valaki tudna segíteni benne és eltudnátok mondani alapvetően mi a legfontosabb amit figyelembe kell venni RAM esetén kompatibilitás szempontjából?

Annyi tudok hogy DDR való a gépembe de a többiben bizonytalan vagyok:(


Előre is köszönöm.


2012. jan. 28. 11:08
 1/2 P.O.C. ***** válasza:
100%

Ugyan az, csak más elnevezéssel.

A PCxxxx jelölés a sebességét jelenti.

bővebb infó:

[link]


A ECC meg egy hiba ellenőrzési technológia. Csak szervereknél és precíziós számításokat végző ipari gépeknél van jelentősége. De vigyázz, ha az alaplapot nem támogatja, ne vegyél olyat, mert nem fogja elindítani!

2012. jan. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ és a linket:)

Akkor végülis mindegy melyiket veszem csak arra kell ügyeljek hogy ne ECC-s legyen mert azt nem tudom hogy támogatja-e,de valszeg nem:P


Ment a zöld kéz.

2012. jan. 28. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!