Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lesz valaha e-ink kijelzős...

Lesz valaha e-ink kijelzős tablet?

Figyelt kérdés
2012. jan. 30. 11:20
 1/4 2xSü ***** válasza:
Nem mostanában. Az e-ink arra lett kitalálva, hogy áramellátás nélkül is látható maradjon a megjelenített kép. Egyrészt a képfrissítési ideje jóval alacsonyabb az LCD-nél, másrészt a kijelző is jóval költségesebben állítható elő. Egyelőre az e-ink nem alkalmas ilyen jellegű kijelzőnek.
2012. jan. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, azért érdekelt volna, mert az lcd nagyon bántja a szemem (monitor, tablet, telefon stb), és évek óta várok valami szemkímélő technológiára, mert borzalmasan sokat használom a gépet. De legalább könyvekhez már van megoldás:) Közben megtudtam, hogy már lehet kapni színes eink olvasót, esetleg ismeri valaki?
2012. jan. 30. 12:30
 3/4 2xSü ***** válasza:
Érdemes az LCD-nél a beállításokkal játszani kicsit, hátha jobb lesz a helyzet. Fontos lehet a megfelelő fényerő, a megfelelő távolság a kijelzőtől, illetve ezzel összefüggően a megfelelő betűméret beállítása.
2012. jan. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, sajnos ezen már végigmentem, gondolkoztam azon is, hogy hátha 60mhz-nél nagyobb frissítésű kéne, hogy jobb legyen a szememnek (most 60 van), de állítólag az csak CRT-nél számít. Találtam egy tesztet, amivel talán látható, hogy mi a problémám:

[link]

Nekem mind vibrál, legdurvábban a 4ab. "Strong flicker indicates that the voltages in the monitor are misadjusted" <-- ezen hogy lehetne változtatni? Köszönöm szépen!

2012. jan. 31. 01:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!