Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Win 7 alatt melyik módnál...

Win 7 alatt melyik módnál kapcsolja ki teljesen a HDD-t a rendszer? (Természetesen annélkül hogy kikapcsolnám a gépet. )

Figyelt kérdés

Laptopom van,amit inkább asztalinak szoktam használni.Vannak napok mikor 0-24 ig megy és azlenne a konkrét kérdés hogy alvó módnál,vagy hibrid alvásnál,esetleg hibernálásnál kikapcsolja a vinyót?

Van amikor itthagyom,úgy hogy se letöltés,se semmi nem megy,ezáltal minek pörögjön...

Olyasmit hallottam hogy alvó módnál ugyan kikapcsolja,de a tű rajta marad a "korongon" és összekarcolja ha meglöki az ember vagy elkezdi mozgatni a gépet...Hát nemtudom,szerintem ez badarság.

Köszönöm előre is a választ!


2012. jan. 31. 10:12
 1/6 A kérdező kommentje:

Szóval nekem az kéne,hogy a boot-időt kiküszöbölve használatkész legyen 1 gombnyomásra,úgy ahogy itthagytam.

Ellenben a vinyót kapcsolja ki teljesen.

2012. jan. 31. 10:15
 2/6 nrrolli ***** válasza:

Olyasmit hallottam hogy alvó módnál ugyan kikapcsolja,de a tű rajta marad a "korongon" és összekarcolja ha meglöki az ember


aki ezt mondta egy troll .


alvó állapotba is és hibernálásnál is kikapcsolja a winyot

mindenesetre az én IBM gépen eképpen cselekszik

2012. jan. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Acer Aspire 5742G,ha számít valamit.És melyikből tud gyorsabban felállni a rendszer?

Azért kérdeztem,mert az energiasémánál beállítottam hogy 30perc mulva kikapcsolja.Majd itthagytam csak úgy bekapcsolva,kijelentkezve aztán 4óra múlva ránéztem és pont villogott a töltőikon meg hallottam hogy "kapar".

Ezt a részét viszont nemértem...A háttérben meg semmi olyat futtatott amihez kellene.

2012. jan. 31. 10:27
 4/6 2xSü ***** válasza:
Alvó állapotnál is mozgatható állapotba kell hogy hozza a merevlemezt. Bármelyiket is választod. (Nem ebben van a három alvó mód közötti különbség.)
2012. jan. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 2xSü ***** válasza:

Bővebb magyarázat:


Alvó mód:

Leállítja a gépet, de a memória továbbra is áram alatt marad. Előnye: nagyon gyors az elalvás és az ébredés folyamata. Hátránya: Ha lemerül az aksi és/vagy áramszünet van, akkor a nem mentett adatok elvesznek. (Ilyenkor úgy bootol a gép, mintha teljesen ki lett volna kapcsolva.)


Hibernálás: Itt a memória tartalmát a merevlemezre írja és teljes mértékben leállítja a gépet. Előny: Áramszünet esetén is megmarad a hibernált állapot (akár közben szét is szedheted a gépet). Hátrány: A hibernálás és az visszatérés folyamata lassú.


Hibrid mód: A memória állapotát a merevlemezre írja, de nem kapcsol ki, hanem hagyományos alvó állapotba kerül. (Emiatt az alvó állapotba kerülés ugyanolyan lassú, mint a hibernálásnál.) Így ha nem történt aksi lemerülés és/vagy áramszünet, akkor az ébredés ugyanolyan gyors, mint alvó állapotból (merthogy az történik). Viszont ha megszűnik az áramellátás, akkor a rendszer a hibernálásból áll vissza.

2012. jan. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Királyos!Az alvó mód ami a tökéletes számomra.Köszönöm a gyors válaszokat,a zöld mancs ment mindenkinek :D
2012. jan. 31. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!