Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Régi laptopból szeretnék...

Régi laptopból szeretnék minél többet kihozni. Hogyan?

Figyelt kérdés

Egy Maxdata Eco 3000x-ről van szó. Asztali processzoros kivitelű gép, egy 2 GHz-es Celeron procival (128KB cash). Eredetileg 512 MB memóriája volt, de az egyik modul bedöglött, így most 256-al kell gazdálkodni. Emellett egy Sis650 videochip gondoskodik a képről, max 64 MB osztott memóriával. Most tettem fel frissen az XP-t és pár alapvető programot (MSE, Office, driverek, kodek stb.) de most elég lassúcska. Milyen alternatívák vannak arra, hogy kicsit gyorsítsak rajta? A rambővítést tervezem, most elősorban szoftveres segítség érdekelne.


Köszönöm a válaszokat!


2012. jan. 31. 19:23
 1/10 Jenci ***** válasza:
Szoftveresen szóba jöhet a töredezettségmentesítő,és a rendszerkarbantartó program.Ilyeneket találsz sokat,akár nem fizetőseket is.Csak egy pár:Ccleaner,Your Uninstaller,Advanced System Care,Defraggler stb.
2012. jan. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A Windows-os töredezettségmentesítőt és a CCleanert rendszeresen használom. :)
2012. jan. 31. 20:45
 3/10 zeronibble ***** válasza:
Simán csak kevés a 256. Nincs más megoldás, kell bele vagy 2g, és repülni fog. Azért 2, mert akkor jó eséllyel a video ram is emberes lesz, ha kézzel nem lehet állítani, akkor is. Nekem egy ocsmány fujitsu-siemens li1705 lett aero-képes a kis via hardverrel félről két gigára ügyesítve. 7000 körül volt ddr2-vel ősszel
2012. jan. 31. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2012. jan. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

@zeronibble: Van itthon egy Li1705-ünk is az azért nagyságrendekkel erősebb gép, mint az említett Maxdata :)

Ebben mégcsak nem is mobilproci van, hanem régi 478-as asztali. A ram is sima DDR, nem DDR2. Ráadásul max. 1 gigát bír el. Ez a gép olyan 2002 körüli, akkor persze még csúcskategóriás volt :)

Igazából a vírusirtó fogja nagyon, pedig a Security Essentials eddig más gépeken jól teljesített nálam.

Ja és azt furcsállom, hogy a régi jó öreg Celeron 500 MHz-es kis asztali gépünk 160 mega rammal (persze már csak a gyerek játszik vele) majdnem ugyanezt a szintet hozza ...

2012. jan. 31. 22:24
 6/10 zeronibble ***** válasza:

Ú, ddr1 az húzós... Remélem lesz szerencséd újítani valahonnan eleget... Meg kiegészíteném amit mondtál azzal, hogy 64M is marad az a VGA, akármekkora ramot kap a masina, ha nem tévedek... És hát testvérünk a 1705-ben... :) Isten hozott szomorú táborunkban :)


Én asszem tolnék rá Puppy-t, és lenne víruskergető nélküli netezős szörny. Simán lehetne lassítani a hűtőkön, ha esetleg ők a hangosabbak, nem a vincsi. Aztán valahogy csak lesz, 8G ddr1 árából egész jó kis barebone+bővítgetés összejön :)


A bedöglött modul egyébként nem biztos, hogy tényleg rossz. Porszívóztam én már ddr1 slotot (Abit csoda NF7 alaplapban) fél órán át, mire felismerte azt a ramot, amit csak egy kis időre vettünk ki egy másik gépet tesztelni... A cpu hűtő kőkemény ganajt tol rá, ami mozdításra bebillen a kontaktok közé. Megéri porszívó szűkítős fejére szélescelluxozni egy szétkapott tollat (rugó ne maradjon benne:), és állhatatosan végigballagni a foglalaton sokszor. Persze ha ES-t kapott, akkor tárgytalan.

2012. jan. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 zeronibble ***** válasza:
Ja, és maga a modul is rondán tele bír lenni vele, és első mozdításkor képes soha többé nem működni, míg az említett tollszáron porszívózás nem dédelgeti pár percig.
2012. jan. 31. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Szerintem majd vaterázok hozzá DDR1-es ramot, és valóban a VGA-nak max 64 MB osztható le. Most visszavettem 32-re, hogy a rendszernek minél több maradjon. :)

Egyébként a RAM meg nagy valószínűséggel totál halott. Konkrétan ha visszateszem, akkor bekapcsolásnál nincs kép, csak zúg az egész. (Gondolom, mivel a videomemória is a ramból származik) Próbáltam már letisztitani, és kipróbáltam, hogy nem lehet-e, hogy csak a slotnak van baja, de nem. Ennél a gépnél a proci nem tudná odafújni a mocskot, mivel az a gép alján van, a ramok meg a billentyűzet alatt :)

2012. febr. 1. 15:57
 9/10 anonim ***** válasza:
Sikerült tavaly nyáron egy lúzer kezéből (ki akarta dobni) kivettem egy 8-10 éves IBM T21 Thinkpadot. Volt rajta egy 2002-es eredeti Windows XP. Pokoli lassú volt, sőt alaplapi elemet és akkut is cseréltem benne. Aztán feltettünk rá egy Ubuntus 10.4-et. A kis notebook egyébként kiváló állapotban van azóta is, ragyogóan fut rajta, egyáltalán nem lassú. Egyszóval a Linux a megoldás, mert az kevés memóriával is beéri. Nem bántam meg, hogy megszereztem, stabilan működik.
2012. febr. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok: ez az én 10 éves IBM Thinkpadom. Nézd meg a leírásban: Intel Pentium III proci, 128 MB memória összesen! És az Ubuntu nagyon szépen és gyorsan fut rajta.

[link]

2012. febr. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!