Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » HD 6950-es 420-as táppal...

HD 6950-es 420-as táppal 15-20 perc után restartot produkál. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Hello ilyen LC power 420wattos [ [link] tápom van, egy hd 6950-t szeretnék vele hajtani, de sokszor amikor furmarkkot tesztelem leáll a gép pedig ráraktam külön ágakra a 2x 6 pines molexeket.


Illetve játékoknál is fennáll a hiba pl dirt 2, max felbontásnál ha egy ideig megy...de kb 10-15 percig szokta bírni.


Szerintetek kevés neki nagyon a táp?


Nem ad le áganként elég feszültséget?


Tápcsere mindenképp ajánlatos vagy más lehet a hiba?


2012. febr. 1. 10:10
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Most komolyan, mindenki azért van itt hogy segítsen(kivéve a trollokat), max azért mehetne 1-2 piros pacsi amikor trollkod valaki vagy esetleg téved de én akkor se szoktam adni.


Én is 79%-os voltam és most nézzenek oda...


Kérdezőnek: Szerencséd hogy nem füstölt el az a drága cuccos. Ha nem akarod hogy rövid időn belül elfüstöljön vedd meg Sylar7 által ajánlott tápot.

2012. febr. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Tápot sosem szabad lespórolni, hiába jó a többi cucc a gépedben, a rossz tápegységgel csak veszélynek teszed ki a gépedet. Amúgy a táp maga talán nem lenne kevés, tévhit, hogy nagy teljesítményű tápegység kell. A minőség a fontos, illetve a hatásfok, túlfeszültség, rövidzár védelem.


FSP Hexa tápok jók, 11000-13000 között kapsz 400-500W-osat, >80%-os hatásfokkal, pozitív dolgokat olvasok / hallok róluk.


Szóval nem is biztos, hogy a tápegységed névleges teljesítménye a rossz, hanem maga a hatásfok / megbízhatóság...


Lehet, egy 400W-os FSP simán elég neki, persze, nem tudom, milyen a többi alkatrészed.

2012. febr. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

99% hogy elég is neki egy 400-as FSP, de ezek az LC Power féle szutykokon a 420Watt csak néveleges teljesítmény, örülnek ha a felét le adják. A CTG-500 már jó lesz.

Am lepontozás. Ez szinte már természetes itt. bármit írsz kapsz pirosat...A durva anyukat az ilyeneknek...

2012. febr. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Panda Péter ***** válasza:

leadják azok a rájuk írt teljesítményt, csak általában a totál szükségtelen 5 meg 3,3V-os águk erős, a 12V-os meg gyenge szar.

az én 450Hx-em pl majd' 400W-ot a 12V-os ágon ad le, a teljesítménye 80%-át :)

2012. febr. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Probléma megoldva vettem egy CHIEFTEC CTG-500-80P 500W BOX-ot azóta stabilan fut.
2012. febr. 1. 18:26
 16/21 anonim ***** válasza:
Jól döntöttél. Ennyi múlik egy minőségi tápon.
2012. febr. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Igen utólag kiderült de nem tudtak pro és kontra érveket itt sokan felsorolni, mert oké szar az LC POWER na de miért.


Jelezném több mint 2 évig volt az alap konfigba maga a táp és semmi baj nem volt vele csak mikor az uj videokarit vettem hozzá itt már gyenge volt...


Na de azzal kapcsolatban hogy mekkora vonalifeszültség legyen a HD 6950nél ha 2x 75 watt kell a meghajtásához,na meg. Továbbá senki nem kommentelte, hogy a 2x 6 pines molexes tápcsatinak milyen feltételeknek kell megfelelni pl hány A 12 voltos áganként ilyesmi...

2012. febr. 2. 13:26
 18/21 A kérdező kommentje:

Azt hogy sokat lepontoztam válasznál nem véletlen, mivel számomra a triviális hozzászólás nem hasznos.

Szokjatok hozzá, ha hülyeségeket írogattok ez jár érte.

2012. febr. 2. 13:29
 19/21 anonim ***** válasza:

Ja, bocs hogy segíteni akartunk... Majd máskor nem tesszük, a bunkóságért meg ez jár...

Amúgy ezerszer leírtuk már legalább, hogy az LC Power féle tápok azért szarok, mert gagyi a bele, ócska alkatrészekből, minden védelem ki van belőle spórolva, és a ráírt teljesítményt sem tudják. Csak már unjuk papagáj módjára naponta 10-szer elismételgetni, ezért egyszerűen csak ajánlunk egy jót és kész, ha neked nem felel meg a válasz nézz utána magad, hogy miért szar egy gagyi táp.

2012. febr. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Esélyesnek látom, hogy olyan szintű önértékelési zavarokkal küzdesz, hogy szükséged van rá, hogy efféle oldalakon név nélkül megmutasd, hogy ki a főnök. Míg te élvezkedsz azon, hogy a piros kezecskéket nyomogatod mindenkinek, és istennek érzed magad, addig mi mindannyian leszarjuk, hogy te kemény csávónak hiszed magad. Senkit nem érdekel, hogy hasznosnak ítéled-e a válaszokat, és qrvára nem kell bejelenteni se. Vagy anélkül nincs meg kiskirály feeling?
2012. febr. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!