Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Pontosan mit jelent a processz...

Pontosan mit jelent a processzorok órajele, pl.3.1Gh,3.3Gh, és minél nagyobb annál jobb?

Figyelt kérdés
2012. febr. 4. 07:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
14%
2012. febr. 4. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is jártam ezen az oldalon, hiszen gúgl a jóbarátom, de meg lehetne-e ezt egyszerűbben, az én kezdő szintemen fogalmazni? Arról van szó, hogy nem tudom eldönteni, milyen órajelű procit válasszak, a magasabb Hz-számú megéri-e a plusz költséget? A nagyobb órajelű drágább, tehát biztos jobb, de miben? Gyorsabb? És vannak esetleg hátrányai is? Mert látok horror árú procikat is, aránylag alacsony Hz-számmal!
2012. febr. 4. 07:58
 3/18 anonim ***** válasza:
59%

Rengeteg mindentöl függ ez...

energia takarékos procik is vanak

magok számától

technológiától

.

csak akor tudod meg melyik erösebb jobbb ha alapszinten tudod miböl ál proci ere jó wiki is pl.

aztán gyártó oldalain öszehasonlítod a két procit és levonod a következtetést

vagy a két prociról teszteket nézel

egyszerüb ha azt kérdezed hogy milyen procit vegyél menyi pénzböl és mire használnád?

nem?

.

pl.

van az i5 2500 és i5 2400 ezek mivel teljesen ugyan azok egyértelmü hogy csak órajele nagyob a 2500 nak

igazából,sokat nem számít 100-200MHz

de kategórián belül van két ugyan olyan procszor csak egyik 2ghz másik 3ghz akor 3 az eröseb viszont 2ghz egyértelmüen kevesebet fogyaszt kevésbé melegszik iletve lehet még a 2ghz es változat is elég az igényeidnek

2012. febr. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
23%
Inkább írd le azt a 2 procit, ami között gondolkodsz.
2012. febr. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, dél körül tudok visszatérni a géphez, remélem nem felejtetek el! Köszi!
2012. febr. 4. 08:46
 6/18 anonim ***** válasza:
39%

"nem tudom eldönteni, milyen órajelű procit válasszak"

Akkor jó hírem van, a CPU órajele nagyban nem befolyásolja tényleges sebességét. Amúgy ajánlom hogy írd le milyen alaplapba és mire, no meg mennyiből kell CPU.

Ha alaplapod sincs akkor az arra szánt költséget is írd le.

2012. febr. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

AMD Athlon II X3 450 AM3 3,2GHz BOX

AMD Athlon II X3 455 AM3 3,3GHz BOX

AMD Athlon II X3 460 AM3 3,4GHz BOX


Amint látható, egyazon sorozat, nyilván csak az órajel a különbség közöttük. Azért AMD, mert az eddigi gépeimben is ez volt, de komolyabb oka nincs, erre szűkítettem le a kört. A felhasználás roppant széleskörű és ez adja a dolog nehézségét: Általános otthoni használatú gép lesz, de videó-vágással, hangszerkesztéssel, sok konvertálással, rendereléssel megspékelve. Ráadásul, még HTPC-ként is fog üzemelni, ennek megfelelően nézegettem az alaplapokat Gigabyt-ra szűkítve, de még döntés nincs. Ami biztos, kell a lapba HDMI, optikai out, USB3, SATA3. Méretben alap elgondolás az mATX, de meggyőzhető vagyok az ATX létjogosultságáról is, nyilván sokkal jobban bővíthető. Szívesen veszek minden tanácsot. Köszönöm!

2012. febr. 4. 11:37
 8/18 A kérdező kommentje:
Ja, még annyi, hogy játék nem fog menni rajta és 25-30ezer körüli alaplapokat néztem. Köszi!
2012. febr. 4. 11:42
 9/18 anonim ***** válasza:

Hát Gigabyte alaplapot ne vegyél. Ezek közül a felsoroltak közül, elég a legolcsóbb, mert felesleges azért kidobni 2-3 ezer forintot, mert 2-3 GHz-el gyorsabb. Azt te is fel tudod húzni még talán gyári hűtővel is. De szerintem renderelésre inkább 4 magosat vegyél. Ha belefér én ezeket venném:

Alaplap: [link]

Proci: [link]

És ha szerencséd van, még a letiltott magokat és fel tudod oldani.

2012. febr. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, a négymagos procit meggondolom, lehet, hogy az lesz!

Elmondanád, hogy szerinted mi a baj a Gigabyte lapokkal? Nekem a 8 éves és a 8 hónapos gépemben is az van, semmi bajom vele. Váltsak?

Köszi!

2012. febr. 4. 14:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!