Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van egy kis gond, Mit tegyek?

Van egy kis gond, Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Laptopom van és Xp van rajta. Letöltöttem a Minecraftot elinditotttam és egy olyan hibát irt ki amit nem értettem. Valami Opengl Video Card hiba és nem mükődik a játék. Mitcsináljak hogy tudom kijavitani?
2012. febr. 5. 11:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Tudni kellene, hogy milyen a Laptop, illetve a videokártya benne. Meg tudod nézni a Vezérlőpult/ eszközkezelőben, vagy Start menü/ Futtatás/ és oda beírod: dxdiag, a képernyő fülön pedig ott lesz a videokártyád típusa.


3. lehetőség: letöltöd az Aida 64 nevű programot, az minden adatot kiír a gépedről.

2012. febr. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Operációs rendszer: Microsoft Windows XP Professional

Rendszer Gyártója:Acer

Rendszer típusa:Aspire5315

Processzor:Intel(R) Celeron(R) CPU 560 @ 2.13GHz

DirectX-verzió:DirectX 9.0c

2012. febr. 5. 12:25
 3/4 anonim ***** válasza:
Opengl kompatibilis vidikari kellene a gaméhoz... nincs szerencséd.
2012. febr. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Érdekes a dolog, mert elvileg ha jól sejtem, akkor Intel GMA x3100-as videochip van a laptopban. (Ezt jó lenne Aida 64-ben megnéznéd, vagy DXDiag képernyő fülénél), elvileg 1.5-ös OpenGL támogatása van a kártyának. Ajánlott ugyan 2.0-ás OpenGL hozzá (de ezzel is mennie kellene, 1.2 a minimum)


A GLview programmal is meg tudod nézni, mit tud a kártyád, de ha nincs olyan driver fent hozzá, akkor azt fogod látni, amit az adott driver képes kezelni, azért lenne jó biztosra ismerni a videochip típusát.

2012. febr. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!