Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Gép bekapcsolásnál erősen zúg...

Gép bekapcsolásnál erősen zúg a gép. Miért?

Figyelt kérdés
Mikor hideg állapotban kapcsolom be a gépet, a videókártya (geforce gt240) elkezd hangos zúgni. Telnek a másodpercek, és egyre halkabb. Mire teljesen feláll a rendszer, halk lesz. Ha megtisztítom, kifújom belőle a port (pedig szinte egy gramm por nincs rajta), egy ideig jó (pár óra). Ha csak újraindítom a gépet, akkor ugye még meleg a kártya, és nem zúg. Itthon olyan, 22-23 fok lehet.
2012. febr. 6. 19:13
 1/5 anonim ***** válasza:
A driver állítja be a ventillátor sebességét. Mindezt körülményes lenne azelőtt megtenni, hogy a driver egyáltalán elindult volna. Ez a titok nyitja.
2012. febr. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem, de ezt megvétel után, nem csinálta (2010 decemberében vettem), és tavaly nyár végén kezdte el.
2012. febr. 6. 19:18
 3/5 A kérdező kommentje:
És akkor is a driver állítja be, ha meleg a kártya vagy nem? De igen. Akkor miért csak hideg állapotban zúg? És még annyi, hogy win7, és ubuntu alatt is ez van (bár szerintem ez lényegtelen).
2012. febr. 6. 19:20
 4/5 anonim ***** válasza:

Azért csak hideg indulásnál zúg, mert akkor bekapcsolod, és a ventillátornak gőze sincs, hogy mit tegyen, illetve úgy van programozva, hogy magas fordulatszámon induljon.


Újraindításkor a ventillátor sebessége nem "resetelődik", azért megy halkabban, mert a korábbi indulásnál a driver már alacsonyabbra vette a fordulatszámot.


Hogy régen és most másképpen működik, az például lehet az nvidia "áldásos" tevékenysége. Ki mondta, hogy a 10 évvel ezelőtti driver pont ugyanúgy kezelte a fordulatszámot, ahogy a mostani?

2012. febr. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Elolvastam a kérdésem, és én hibáztam. Akkor sem zúg, ha kikapcsolom, várok 2-3 percet (ennyi idő alatt még nem hűl le).
2012. febr. 6. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!