Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hány év múlva fognak az APU-k...

Hány év múlva fognak az APU-k olyan szinten lenni hogy nem kell melléjük külön VGA és lehet velük hardcore gamelni?

Figyelt kérdés
2012. febr. 10. 18:03
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

"Kisebb bevétel nem egyenlő veszteség, ezt kéne felfogni."

Neked meg azt hogy az AMD mit akar évek óta!

"A negatív mérleg veszteséget jelent, ezt sem ártana megérteni."

Nem feltétlen, lehet mi vagyunk hülyék!


ui: A válaszarány %-kal senki ne hozakodjon elő légyszíves!

2012. febr. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

"ui: A válaszarány %-kal senki ne hozakodjon elő légyszíves!"

Ezt nem rád értettem 63%-os, ha nem arra hogy mindjárt jön hogy nekem csak 45, neked meg csak 63!

2012. febr. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 Panda Péter ***** válasza:

szerintem árbevétel volt az az 1,9mrd, nem profit, a kettő között nagy különbség van.

a diszkrét vga piac előbb-utóbb meghal. ezt sokan nem szeretnék, sokan nem akarják tudomásul venni, de így van. azt mindenki elhiheti, hogy addig az amd és az nv is életben tartja a szegmenst, amíg minimálisan is nyereséges, de utána nem. mert ugyan kevés rajta a profit (más IT üzletágakhoz képest), de azért van. viszont amint veszteséges lesz, kukázzák az egészet. mindenki APU-t tervez a jövőben.


véleményem szerint egy-két éven belül az APU-ban lévő IGP teljesen megfelelő sebességű lesz, és a mostani videókártyáknak megfelelő "ko-pocesszorok" csak amolyan képjavító, post process feladatokat fognak végezni a már elkészített képkockán.

a trend ugyanis az lesz, hogy GPU és CPU között közös címteret kap, és egymásnak adogatja át a különböző processeket, ezt pedig a nagy késleltetésű PCI-e porton nem lehet megcsinálni, csak chipen belül. a next gen konzolokban mind valamiféle APU lesz (az új xboxba pl az ibm adja a proci részt, az amd a grafikát), közös memőriával, és a pc-s játék fejlesztőknek is muszáj lesz elmenni ebbe az irányba. valószínűleg kuka lesz az API-nak is, egyre inkább előtérbe kerül a platformosodás (vagyis már nagyon nem lesz mindegy, hogy csak intel/amd/nvidia cuccaid vannak, vagy ezek keveréke, muszáj lesz gyártót választani, különben szolgáltatásoktól és teljesítménytől esel el).


amúgy az A8 3850 már most is elég 1680-as felbontás alatt szinte mindenre. én megkockáztatom, hogy épeszű beállításokkal a trinity már full hd-re is jó lesz.

2012. febr. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
A jelenlegi APU-k is jóval magasabb teljesítményűek, mint az átlagemberek otthoni számítógépe. Egyetlen limitáló tényező talán a memória sávszélessége, viszont ez a korlát is eltűnik végérvényesen a DDR4 megjelenésével.
2012. febr. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Panda Péter ***** válasza:
mire a DDR4 lekerül a belépőszintre is, az lesz kb 2014/5...
2012. febr. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Panda Péter ***** válasza:

Hart: "az ARM-s nV APU attól messze lesz, az inkább mobil platform"


tudtommal desktopra is ezt szánják, csak értelemszerűen sok maggal. érdekes próbálkozás, de muszáj lesz nekik belevágni, mert x86 licenszük nincs és nem is lesz.

2012. febr. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
9%

Konkrét számadatok, csak a GPU divízió adatai:


Bevétel 1010: 1,66 milliárd $

Profit 2010: 149 millió $


Bevétel 2011: 1,56 milliárd $

Profit: 2011: 51 millió $


Megcsappant ugyan, de koránt sem fordult még veszteségesbe. És igen, ott vannak azok az emlegetett milliárdok. Amíg nem lesz ténylegesen veszteséges, addig meg hülyék lennének lekapcsolni a Radeonokat.


Van egyébként a megcsappanás okára is egy jó kis elmélet. Idézem:

"Meanwhile the biggest loser here was the desktop GPU segment, thanks both to a general decrease in desktop sales and the hard drive shortage. Compared to CPU sales desktop GPU sales in particular are being significantly impacted by the hard drive shortage as fewer desktop PCs are being sold and manufacturers cut back on or remove the discrete GPU entirely to offset higher hard drive prices."


Érdekes, nem?

2012. febr. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Panda Péter ***** válasza:
nem hinném, hogy a hdd hiány és áremelkedés ekkora hatással lenne a vga piacra, az egyébként is évek óta zsugorodik. egyszerűen csak egyre inkább elegendőek az integrált megoldások is a felhasználók igényeinek (mert ugye tudjuk, a pc-s játékos réteg a vásárlóknak csak nagyon szűk részét teszi ki).
2012. febr. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Panda:Igen, legjobb tudomásom szerint jön az "asztalra" is, én úgy értettem hogy mobil piacon lehet sikeres, mivel elég "sovány" megoldásnak érzem az AMD és Intellel szemben, de ez még a jövő zenéje!


Am szerintem se "nyírják ki" teljesen a dVGA piacot amíg van profit, de ez APU téren nem sokat változtat!

2012. febr. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Panda Péter ***** válasza:

nem biztos, hogy olyan sovány lesz az az ARM. gondolom az MS sokat fogja hekkelni a win8-at, hogy megfelelő sebesség legyen minden platformon. nomeg kicsi egy mag, szóval az nV két kézzel fogja őket szórni a chipben, ergo a sok szálat dolgoztató játékokban erős lehet. kevés szálon persze gyenge lesz, ez szinte biztos.

én inkább attól féltem az nv-t (és az intelt is) hogy nem tudnak kellően jól skálázható GPU-t csinálni. a GCN ebből a szempontból valami kegyetlen, brutális. iszonyatosan moduláris az architektúra, ráadásul a compute teljesítménye is kegyetlen (a mostani HD7970 is "csak" azért ver olyan "keveset" a konkurenciára, mert ROP-okban kicsit szűkös a GPU, és driverből is biztos vissza van fogva. de vector/ALU téren kegyetlen tartalékok vannak benne. a megatextúrázás sem akadály megfelelő cpu mellett).

2012. febr. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!