Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyiket lenne érdemesebb?...

Melyiket lenne érdemesebb? kétirányú SATA/IDE IDE/SATA átalakító adapter vagy a PCI-os változat? (kifejtés lentebb)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Vettem egy új tápot, amin 4 db SATA csatlakozó van és 2 db IDE-s, a 2 IDE-s közül az egyikre ment a dvd olvasóm a másikra pedig az egyik vinyóm.

Sajnos a 2. vinyómnak, ami szintén IDE-s, már nincs több IDE csatlakozó sem a tápon sem az alaplapon (a lapon is 2 db van viszont az előző tápomon 4 db IDE csatlakozó volt így megtudtam oldani a két vinyó 'tartását' a gépben),

szeretném használni a második vinyómat is ugyanolyan 'pakolós' adatvinyóként (zene, programok stb) mint ahogy eddig. Hallottam ezekről az átalakítókról (kétirányú SATA/IDE IDE/SATA átalakító adapter vagy pedig a PCI-os változat)

és az lenne az egyik kérdésem, hogy melyik lenne jobb az IDE-s winchesterhez?


A második kérdésem: vennem kell egy új dvd írót, ami már SATA-s lesz, mert már nem igazán várható IDE-s dvd író, mivel az alaplapomon nincs SATA csatlakozás csak a tápomon 4 db SATA kábel itt is az átalakító lenne a megoldás, csak kérdés, hogy melyik,

mert hallottam olyat, hogy a PCI-os változatot ha összekapcsolod a SATA-s meghajtóval akkor nem fog tudni bootolni, viszont több eszközt tudsz rá kötni,

a kétirányú adapterrel ha összekötöd akkor már tudsz bootolni viszont egyszerre csak 1 eszköz köthető rá (azt szeretném ha majd az új SATA-s dvd íróról tudnék bootolni ha rendszert kell telepítenem) valaki elmondaná, hogy akkor, hogy is van ez és mi igaz ezekből?


2012. febr. 12. 16:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Na most a tápon NINCS IDE csatlakozo az csak az alaplapi vezérlőn van, amire te gondolsz azt MOLEX csatlakozónak hívják. A 2 IDE csatira ami az alaplapon van 4 eszközt lehet kötni tehát lehetetlen, hogy ne legyen elég hely.

Ahhoz, hogy a tápos dolgot meg tzudd oldani csak egy átalakító kell: [link]

A másik esetben minden kép a PCI-os jöhet szóba régen én is használtam és igen is jól lehet róla bootolni sokszor kelet és mindig ment a cd boot is és egy ideig még a win. is arról indult.

Ez jó lesz itt néz szét: [link]

Találni fogsz olyat ami kell.

2012. febr. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Bocsi helyesírásom 0 XD! Német a billem.....
2012. febr. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Hello!


Igen igazad van, a molex csatlakozóra gondoltam, azért kellene, hogy a 2.IDE-s vinyómat is tudjam használni, szóval csak elég ez az Y kábel vagyis molex kábel, rákötöm a tápon vagy az alaplapon lévő egyik IDE csatlakozóra és az egyik IDE-s csatlakozón lesz két IDE csatlakozásom?


a másik kérdésre is nagyon köszönöm a válaszodat, megnyugodtam, hogy ha lehet a PCI-os vezérlőről is bootolni a SATA-s meghajtót, az az érdekes, hogy a boltban az eladó úgy mondta hogy nem lehet róla bootolni csak átmenetileg jó arra, hogy megírd az íróval a lemezeidet de mint bootolható meghajtót nem lehet használni ezzel a pci-os vezérlővel, érdekes, de amiket meg nézegettem neten azoknál odavan írva, hogy bootolható meghajtók támogatása, az lenne még ehhez a kérdésem, hogy ehhez a PCI-os vezérlőhöz a jár valami driver cd, mert ha sata-s lesz íróm akkor ahhoz sata-s driver-t kell szereznem igaz?

2012. febr. 14. 00:33
 4/14 A kérdező kommentje:
semmi gond :) én nem vagyok nyelvtan náci :D köszönöm a segítséged mégegyszer
2012. febr. 14. 00:34
 5/14 A kérdező kommentje:
jaa és ebből a molex kábelből gondolom két IDE végűs kell mivel mindkét vinyóm IDE-s
2012. febr. 14. 00:36
 6/14 anonim ***** válasza:

igen ahhoz, hogy ugye mind a kettő kapjon tápot kettő kell.

Ha a pci SATA vezérlőre kötsz egy sata merevlemezt akkor a windows telepítésénél kérheti a drivert (Nem ismeri fel a merevlemezt ami a pci SATA vezérlőn van) de mivel adnak hozzá cd-t ezzel sem lesz gond.

Ha xp-t telepítesz ott a drievrt floppyra kell másolni a kicsit macerás.

Windows 7 nél meg vistánál elég a cd.

Ja és csak olyat vegyél ami boot kompatibilis.

Na meg ha van PCI-E a gépben akkor ne sima PCI os hanem PCI-E-s et vegyél az jobb de feltétlen nézd meg, hogy van-e a gépben pci-e mert ha nincs akkor gatya van akkor csak pci osat tudsz venni de az is elég csak a pci-e s jobb.

2012. febr. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Értem, így meg is lesz oldva a molex kábellel a két ide-s vinyó probléma



ennél a pci-os sata vezérlőnél csak a sata-s merevlemezzel van ez a cécó? mármint xp-m van és írtad, hogy a driver-t floppy-ra kell másolni, sata-s dvd írónál nem kell? az remek ha adnak hozzá cd-t.

mindenképpen olyat akarok venni, ami tud bootolni, azért kérdeztem rá mindkét lehetőségre, hogy megtudjam az igazságot :) meg amit linkeltél oldalt, ott is volt olyan pci-os vezérlő ami támogatja a bootolást,

vicces lesz amit mondok, de nemsoká 9 éves gépen (P4) nehezen lesz pci-e :))) 5 pci-om van amúgy, szóval a pci-sat fogom megvenni,

gondolom sebességre érted a 'jobb' szót(pci-e)



nagyon szépen köszönöm az eddigi segítségedet, most már világosabb az egész :)

2012. febr. 15. 12:55
 8/14 A kérdező kommentje:
mármint az alaplapom elég öreg már, hogy legyen rajta pci-e :))
2012. febr. 15. 12:56
 9/14 anonim ***** válasza:

Én is p4 et használok kicsit tuningolva de még jó. Egyébként a sebességre értettem és csak a merevlemeznél van ilyen cécó de nekem a dvd ramhoz nem kelet. Egyébként még ma is kapni IDE (ATA133) dvd írókat pár ezerért teljesen újat nem kötelező a S-ata.

(Előző vok)

2012. febr. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nekem is tökéletesen működik a P4-es gépem, én nem tuningolom (mármint ha arra gondolsz, hogy a processzort feljebb húzod az eredeti órajel sebességénél meg ilyesmi) 9 éve megvan de 1-2 hibán kívül soha nem volt komolyabb baja, szervízben sem volt, most azért, hogy játszak a hiper-szuper grafikájú játékokkal meg kövessem a trendet, hogy minél gyorsabb/jobb harvereket vegyek, azért nem akarok és nem is tudok még új gépet venni, meg az az igazság, hogy nincs is rá igazán keret, tudom hogy már elavultnak számít de egyszerűen nincs annyim, hogy összerakassak egy jobb gépet.

Gondoltam, hogy a sebességre gondolsz :) elég is lehet ez a cécó egy sata-s vinyóval, nem hogy még minden sata-s hardverrel is ugyanezt eljátszani.

Képzeld, nálunk (Jász-Nagykun-Szolnok megye/Kunszentmárton) van kemény 2 számtech bolt és ott már nem fognak ide-s hardverekből hozni semmit, ott csak satasatasata van, az egyik bolt nem tudja, hogy kap-e még hiába adja le a rendelést, mert őt is csak hitegetik hogy majd lesz majd lesz, a másik meg egyáltalán nem hozat, érdekes viszont Mezőtúron (tőlem kb 40 km) ott egy ezressel többért de lehet kapni ide-s írókat is, mert tudják érdekesmód az eladók, hogy nem mindenkinek van pénze áttérni az újabb szabványokra és épp ezért tartanak ide-s és sata-s csatolós hardvereket is, jó mi? persze nagyobb és jobb is a választék, részben emiatt is (mert itthon nem kaptam) akarok sata-s meghajtót, meg elég jó árban vannak, másrészt pedig azért, hogy ha későbbiekben (amit nem tudhatok, hogy mikor lesz) esetleg új gépet rakatok össze, akkor legalább 1 sata-s hardverem legyen már (már ha addigra nem lesz baja :D), mert úgyis azé a csatolófelületé lesz a jövő.



Még annyit kérdeznék, hogy azon az alaplapon amin egyáltalán nincs Sata, viszont a tápegységen vannak sata kábelek és beszereli az ember a pci-os sata vezérlőt, ráköti a sata-s dvd írót, hallottál olyanról , hogy valamelyik alaplapnak ez problémás lett volna?

2012. febr. 16. 15:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!