Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyiket lenne érdemesebb?...

Melyiket lenne érdemesebb? kétirányú SATA/IDE IDE/SATA átalakító adapter vagy a PCI-os változat? (kifejtés lentebb)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Vettem egy új tápot, amin 4 db SATA csatlakozó van és 2 db IDE-s, a 2 IDE-s közül az egyikre ment a dvd olvasóm a másikra pedig az egyik vinyóm.

Sajnos a 2. vinyómnak, ami szintén IDE-s, már nincs több IDE csatlakozó sem a tápon sem az alaplapon (a lapon is 2 db van viszont az előző tápomon 4 db IDE csatlakozó volt így megtudtam oldani a két vinyó 'tartását' a gépben),

szeretném használni a második vinyómat is ugyanolyan 'pakolós' adatvinyóként (zene, programok stb) mint ahogy eddig. Hallottam ezekről az átalakítókról (kétirányú SATA/IDE IDE/SATA átalakító adapter vagy pedig a PCI-os változat)

és az lenne az egyik kérdésem, hogy melyik lenne jobb az IDE-s winchesterhez?


A második kérdésem: vennem kell egy új dvd írót, ami már SATA-s lesz, mert már nem igazán várható IDE-s dvd író, mivel az alaplapomon nincs SATA csatlakozás csak a tápomon 4 db SATA kábel itt is az átalakító lenne a megoldás, csak kérdés, hogy melyik,

mert hallottam olyat, hogy a PCI-os változatot ha összekapcsolod a SATA-s meghajtóval akkor nem fog tudni bootolni, viszont több eszközt tudsz rá kötni,

a kétirányú adapterrel ha összekötöd akkor már tudsz bootolni viszont egyszerre csak 1 eszköz köthető rá (azt szeretném ha majd az új SATA-s dvd íróról tudnék bootolni ha rendszert kell telepítenem) valaki elmondaná, hogy akkor, hogy is van ez és mi igaz ezekből?


2012. febr. 12. 16:56
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nem igen hiszem, hogy alaplap függő lenne de ki tudja sajnos az ördög sosem alszik olyankor általában egy BIOS frissítés megoldja a legfrissebb BIOS ok már minden téren támogatják ezeket általában. Egyébként én nem a proci tuningra gondoltam hanem arra, hogy van most benne egy felső kategóriás P4 alaplap (5000FT volt) (na meg a 3.2GHZ HT procit szerintem nem is kell húzni) meg 4 GB ram,1TB S-ATA vinyó, IDE 52 szeres samsung dual dvd író,

És így a tuning csak 10000FT volt és úgy úgy megy mintha egy mai modern gép lenne pedig már több mint 7 éves tehát... Egyébként nálunk egy infó bolt van de náluk az őslelet floppy meghajtótól a mai szupermodern kütyükig mindent lehet kapni vagy a netboltjukból rendelni.

2012. febr. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Értem, hát az biztos, hogy az ördög sosem alszik..jó ha figyel az ember, főleg a technika ördögére.

Jaaa, hogy te a gép fejlesztésére gondoltál tuning alatt, én le vagyok maradva ezzel a felső kategóriás P4-es alaplappal, de ha ennyibe került és jó akkor nagyon jól jártál,

3,2-es procival meg főleg, hát azt már tényleg semmi értelme nem lenne, így is elég gyors lehet, ha csak 10.000 volt a gép plusz fejlesztése egész jól kijöttél

azért már a te géped is ott van korban, de az a lényeg, hogy jól szuperál minden benne.

Lehet, hogy 1 infó boltotok van de legalább ott széles a választék és ez a nem mindegy :)


egyébként a hétvégén vettem meg az új írót, ami végülis IDE-s lett (Asus), mert legalább azt kaptam a másik városban jó árban és utána úgy voltam vele, hogy ha már itt van IDE-s író akkor az legyen, mert ahhoz nem kell külön még költenem.

Vettem molex kábelt is, nagyon frankó, hogy megint tudom használni a két vinyót.


nagyon szépen köszönöm az eddigi segítségedet!

2012. febr. 19. 18:07
 13/14 anonim ***** válasza:
Szivesen csak a jól szuperál dolgot elkiabáltam holnap mennem kell új alaplapért mert elfüstölt az alaplapi chipkészlet most meg itt bénáskodok a telómmal. :D
2012. febr. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Egyébként tényleg jól kijöttem mivel a pc boltba ami itt van rêgen sok mindent vittem ( itt régi gépekre, monitorokra stb.... Gondolok.) így még ma is kapok kedvezményeket. Na meg azért is mert szoktam segíteni nekik remélem megint kijövök olcsón de lehet már egy újabb alaplap sem ártana amibe ddr2 ram megy mert náluk lehet olyat is kapni a socket 478 as p4 procikhoz csak akkor mit csinálok a 4gb ddr 1 el...
2012. febr. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!