Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan formázzam meg a külső...

Hogyan formázzam meg a külső merevlemezt?

Figyelt kérdés
Van egy PC-ből származó 40 GB-os HDD, amit a laptopomhoz külső merevlemezként szeretnék használni (USB porton keresztül). A gond az, hogy hiába próbáltam meg letörölni róla minden fájlt és mappát, a $RECYCLER.BIN, RECYCLER és a System Volume Information mappákat nem engedte letörölni. Gondolom, ha átformázom, akkor ez a gond megszűnik. A problémám egy részből az, hogy megosztott merevlemezről van szó (50% + 50%) és nem tudom, hogy ha mindegyiket külön-külön formázom, akkor meg-e marad a megosztottság, ill. a fenti fájlokból esetleg nem-e kell ehhez valamelyik. Továbbá félek, hogy esetleg valami kártevő is lehet még rajta, megbújva ezekben a fájlokban, mert amikor a még meglévő régi PC-s fájlokat leellenőriztem rajta, akkor hármat is találtam belőlük. Szeretném a formázást úgy megoldani, hogy a megosztottság megmaradjon, de az esetleges kártevők likvidálása a lehető legbiztosabb legyen. A merevlemezre nincs operációs rendszer telepítve. A laptopon Windows XP Professional operációs rendszer van.

2012. febr. 22. 00:49
 1/3 anonim válasza:

attol fugg milyen kartevok!!! (van par bogar aminek nem art meg ha siman leformazod)

de ha nem abbol a fajtabol valok akkor kulon kulon formazod megmarad a ket particio.

2012. febr. 22. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Kösz a választ „dekor“ (#1)!


Miután a lemezről mindent töröltem, amit csak lehetett (előtte külön az azonosított kártevőket), a vírus és más kártevő keresők (AVIRA, Malwarebytes, Spybot-Search) már nem találtak rajta semmit sem. Persze ez még nem jelent 100%-os bizonyosságot.


Amúgy ezeket találtam rajta:


TR/TRASH.GEN‘ (F:SYSTEM VOLUME A0078.exe) - AVIRA


Trojan.Agen.CK - Malwarebytes

(elemként a System Volume Information mappában lévő fájl van megjelölve és ezeket a fájlokat amúgy nem lehet törölni, de ellenben a Malwarebytes azt írta ki, hogy a kártevő törlése sikerült)


Malware.Packer.Krunchy - Malwarebytes

2012. febr. 22. 02:27
 3/3 anonim ***** válasza:
Hiren's BootCD és leformázod.
2012. febr. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!