Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a digitális tábláról?

Figyelt kérdés

[link]


Ez tetszik a legjobban, ráadásul sokkal olcsóbb mint bármelyik másik. Megérné megvenni?? Valakinek van tapasztalata vele? Nyugodtan keressetek fel privátban, ha személyes tapasztalatokról van szó, mert nagyon érdekel, szeretnék venni ilyet ár érték arányban megfelelőt! :)


2012. febr. 24. 05:40
 1/10 anonim ***** válasza:

Így ránézésre is vicc, de a specifikáció alapján is :-D


Ha munkára kell akkor Wacom kizárólag.

2012. febr. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
miért csak az? nekem hobbira kéne. néhány rajzot szeretnék vele csinálni, ennyi
2012. febr. 24. 18:48
 3/10 anonim ***** válasza:

Mert a Wacom a legobb ebben. Erre specializálódtak. És dolgoztam, dolgozok dgitalzáló táblákkal, volt alkalmam összehasonlítani őket.


Pár hobbi rajzhoz meg minek dgitalizáló tábla egyébként?


Konkrétan ezzel kapcsolatban a fenntartásaim (bár ezt pont nem próbáltam még):

- Trust gyártmány (én személy szerint semmit nem vennék ettől a gyártótól, olcsó, ócska termékei vannak)

- kicsi az aktív felület, kis érzékenység - el sem tudom képzeln, ekkorán mt lehet csinálni

- a vékony, flexibilis felület nekem gyanus; a rajzhoz jobb a stabil, egyenes felület


Valamint ha megnézed a digitalizáló táblák árát, akkor látod, hogy eléggé más árak vannak. Szóval valószínűleg nem véletlen kerül ez ennyibe.

2012. febr. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

[link]


ezt néztem ki végül! ennek a legnagyobb a felülete, azt mondják jó, és még az ára is olcsóbb... ennél drágábbat nem szeretnék venni.. ez jó lehet? hobbira? (azért kell, mert megakarok tanulni számítógéppel rajzolni, de semmi szakmai dolog nincsen benne egyellőre, 16 éves vagyok, és nem szeretnék rögtön drágával nyitni ha esetleg mégsem az én zsánerem,ennyiről lenne szó, egy olcsó és megbízható, alap követelményeket teljesítő táblát szeretnék venni)

2012. febr. 25. 11:03
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem tetszik az elso. Elegge olcso ahoz, hogy ha megsem jon be, az ember ne sajnalja az erte adott penzt.

A Trust rajztablaban a geniusal van egy szinten, tudom, mert nekem is ilyen van, hasznalhatonak hsznalhato, de nem az igazi. Ugy fogalmaznak, "tul kemeny"

Ezert, ha mar a masodikra lenne penz, akkor valahogy szedj ossze annyit, hogy egy wacom bamboo-t vegyel.

Sokkal jobb, es ha rajosz, megsem jon be a digitalis rajzolas, egy wacomot el lehet adni hasznaltan is. (Normalis aron. )

2012. febr. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem rossz a Genius. Az igaz, hogy a Wacom-okat valóban jól el lehet adni használtan, az mindenképpen mellette szól. De lehet legjobban úgy járnál, ha egy használt Bamboo-t keresnél jó áron.

Mondjuk lehet azért nem tudok ehhez jó tanácsot adni, mert Cintiq 21UX-hez vagyok szokva ...


Egyébként egy jó tanács, ha rajzolni akarsz tanulni: a digitalizáló tábla csak egy segédeszköz ehhez. Rajzolni meg kell tanulni anélkül is, tanuld meg a programokat, azok trükkjeit, akár tábla nélkül. Ha ezt már tudod, akkor fogod igazán értékelni a táblát!

2012. febr. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Most használom az artrage-t, hát arra jöttem rá hogy nagyon béna vagyok magában a festésben, de rajzolni szépen rajzolok! És szeretnék gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni, valami maradandót- és szépet- alkotni (csak úgy magamnak)
2012. márc. 6. 18:16
 8/10 anonim ***** válasza:

Rajzolashoz most a "paint tool SAI" a divatos.

(Vagy inkabb elterjedtet kellene irnom. Mindenesetre, mostanaban az a favorit)

2012. márc. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor én had kérdezzem most meg, hogy ezek a programok mennyiben jobbak, vagy specializáltabbak mint a PS, vagy az AI?
2012. márc. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyrészt, olcsóbbak. Már ha ez számit.

Másrészt, az artrage például kimondottan a digitális festésre koncentrál, ecsetfajták, szálirány, festékfajták.

A Sai meg rajzolásra. Elforgatható munkaterület, ceruzafajták, tollfajták. Blur, meg ilyen, rajzoláshoz használt dolog. Alapszintu brush-ok, szőr, fű, ilyenek. Meg persze vektorgrafikus réteg, lineartoláshoz. (a nyomásérzékenyég persze természetes mindkettőben. :)

Vagyis, egy ps-hez képest sokkal egyszerűbbek, de alapvetően intuitívabbak is.

Igazából, érdemes megnézned, bár ha te már profi vagy ps-ben, és illusztrátorban, (és a Cintiq-böl azt gondolom, igen) nem biztos, hogy neked ezek a programok a legjobbak.

Talán nevezhetem ezeket a ps, és ai hoz képest hobbi programoknak, de van, amikor a bicikli a megfelelő közlekedési eszköz, nem a bmw. ^_^

(Ezzel meg csak véletlenül sem próbálok arra utalni, hogy "egy kategória" lennének. )

2012. márc. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!