Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem akar települni az XP! Miért?

Nem akar települni az XP! Miért?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Nem tudom, hogy jó helyre írtam-e, de ha nem akkor előre is bocsi mindenkitől. A probléma az lenne, hogy van egy alaplap (Fujitsu Siemens) 2.88 Mhz órajellel, meg van egy SAMSUNG ATA winchester. A probléma ott kezdődik, hogy csak akkor bootol normálisan be a gép CD-ről, ha nincs benne merevlemez. Ha belerakom, akkor is be bootol, csak 24 óra kevés lenne hogy feltelepítse a rendszert. Próbáltam azt is, hogy esetleg megpróbálom más merevlemezzel, de ugyanazt csinálja. Ha meg előre telepített merevlemezt kötök rá akkor meg el kezd telepíteni, és utána a betöltő képernyőnél újraindul a gép. Szerintetek Mi lehet a probléma? Jah, van rajta az alaplapon SATA port is. Nem tudom mennyire befolyásolhatja a dolgot. Én valami hárdveres dologra gondolok, ezért is írtam ide....
2012. febr. 28. 12:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Biosban nincs bekapcsolva az AHCI mód? XP nem szereti.
2012. febr. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És mi az az AHCI mód? Az nem lehet probléma, hogy a SATA a bioszban be van kapcsolva?
2012. febr. 28. 13:01
 3/7 anonim ***** válasza:

Üdv :)

A cd meghajtó és a samsung ata winyó 1 kábelen van ?

2012. febr. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Próbáld lehúzni a CD/DVD meghajtót.. Lehet h az segít.
2012. febr. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Vagyis másik kábellel az alaplaphoz kötni.
2012. febr. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Próbáltam már külön IDE kábellel, de a hiba megmarad. Ugyan úgy az integrált Boot programmal elkezd bootolni, olyan 10 perc múlva beolvassa a CD/DVD romot és 10 perc múlva megint folytatja a következő lépéssel. Addig már nem vártam vele míg betölti lemezről az illesztő programokat. Meg szintén ugyan így külön IDE kábellel az előre telepített merevlemezzel is próbáltam, de csak a Win betöltö képernyö bejön, és aztán abban a pillanatban újra is indul. Néztem, hogy nem e a gomb elem van lemerülve, de abból is ujjat tettem be. Próbáltam a Bioszt is alapbeállítással, de ugyan az. Még annyi, hogy szokott néha olyat csinálni az alaplap, hogy mikor bekapcsolom, mintha erőlködve kapcsolna be, és miután bekapcsolt hagyom pár percig, és utána már normálisan szokott bekapcsolni. A táp meg nem hiszem, hogy gyenge lenne neki, mert a 3000 Inteles gépem simán el megy vele, két merevlemezzel, 1 DVD meghajtóval. Am 400W os a táp.
2012. febr. 28. 13:49
 7/7 anonim ***** válasza:

Azt kérdeztem és nem kaptam egyértelmű választ HOGY


A WINYÓ ÉS A CD MEGHAJTÓ 1 ÉS UGYANAZON A KÁBELON VAN ?

vagy is ugyan azon az ata porton ?

2012. febr. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!