Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tényleg árt az aksinak, ha...

Tényleg árt az aksinak, ha úgy használom a laptopot, hogy hálózatra van dugva?

Figyelt kérdés
Nekem mikor megvettem egy haverom azt mondta, hogy azzal kímélem az aksit, ha hálózatról használom a gépet. Mivel akkor nem használom magát az aksit, hanem a hálózatból jön az áram. De ma egy másik haveromnál jártam és láttam h úgy használja a gépét, hogy nincs benne az aksi. Rákérdeztem és azt mondta, hogy azért mert ahogy én csinálom az ponthogy árt az aksinak, viszont ha kiveszem akkor kímélem. Eddig ezt soha sehol nem láttam nem hallottam. Most akkor mi az igaz, hogy van ez,
2012. febr. 28. 19:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Csináld azt, hogy havonta egyszer aksival használod, egyébként meg hálózatról. Ha havonta egyszer majdnem teljesen lemeríted, azzal jó kondícióban tartható. Hangsúlyozom, nem kell teljesen lemeríteni, de havonta egyszer legyen használva. Ezután töltsd fel, ne tedd vissza a laptopba, hanem tedd hűvös, védett helyre. De ha állandóan hálózatról akarod használni a gépet, miért nem desktop PC -t vettél!?
2012. febr. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ez hülyeség
2012. febr. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
semmi baja nem lesz ha bent hagyod és be van dugva a töltő is
2012. febr. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Egyetemista vagyok, ezért kellett a laptop, az asztali gépemet nem tudnám hurcolni magammal.
2012. febr. 28. 21:01
 5/7 A kérdező kommentje:
Amúgy ha otthon használnám nem lenne gond h kiveszem és elteszem, de így hogy mindig viszem a gépet magammal, lehet nem tenne jót ha a csatlakozója hátul szabadon lenne, esetleg megsérül vagy valami. De az mégúgyse jó ha állandóan kiszedegetem.
2012. febr. 28. 21:03
 6/7 anonim ***** válasza:

azért hordozható h bárhol veled legyen 220nélkül!!

azonban amikor rákötöd akkor feltölti az aksidat! Miután az aksi feltöltött a gép csak anyit használ fel az áramból amenyi neki a működéshez épp kell és kikerüli az aksit így annak soha nem lesz baja! erre van tervezve!! a vezetéken azért van rajta a kis doboz. az a te tápegységed lényegében!

ugyhogy használd nyugodtan. nem kell itt ilyen kis házipraktikákat bevetni!! Ráadásul jó nagy hülyeséget is írt!

hisz egy akkumulátornál a lemerítést kisütésnek hívják, ez után az aksiban semmi áram nem marad. majd fel kell tölteni 100%-ig.(ezt hívták memória törlésnek) ugyanis a régi elemeknek és mai tölthető ceruzaelemeknek van memóriájuk, ami azt jelenti hogy ha 25%-os töltöttsége van és felrakjuk 2órára tölteni akkor 100%-ot mutat majd az elemre a gép amibe teszük ám pár perc esetleg másodperc után viszazuhan 25%-ra. ez a tulajdonság az elem elektron memoriája az elektronok visszatérnek saját helyükre!! ezért van 16órás töltési idejük.

De a mai laptop aksik lithium akkumulátorok ezeknél nincs ilyen, így aztán ha 20percet töltöd akkor csak 20percet és kész nem fog visszaugrani az elötte lévő töltötségi állapotra csak úgy.

2012. márc. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az aksi tönkre megy magától is én lassan 5 éve használom így a laptopot és semmi baja az aksinak tehát..... :D
2012. márc. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!