Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel Core i7 2670QM (notebook...

Intel Core i7 2670QM (notebook/mobil) processzor jó játékra?

Figyelt kérdés

Eltaláltátok: notebook-ot szeretnék venni, viszont a legújabb játékokat sem szeretném hanyagolni, azonban (max.) 230 ezres határnál nehéz a kompromisszum...

Ebbe segítsetek, légyszíves!

Pontosabban: a jó kérdés: i7 2670qm működése??

Ugyebár 4 mag, 2.2Ghz és 3.1Ghz Turbo.

Na itt volna a kérdés: hisz 2.2Ghz kevés játékhoz. De ott az a Turbo. Viszont az, hogy működik?

Hallottam olyat is, hogy csak 1 magnál tudja alkalmazni, de olyat is, hogy mind a 4-nél, csak akkor max 2.8Ghz, ami bőven jó játékhoz, ha valóban így van...

A válaszokat előre is köszönöm!:)


2012. febr. 29. 13:24
 1/9 anonim ***** válasza:

2 magnál igaz,hogy kevés lenne a 2.2 GHz,de 4 magnál már egéz elfogható..

A működéséről pedig annyit,hogy nagyobb terhelés alatt autómatikusan aktiválódik (MIND A 4 MAG-NÁL)

2012. febr. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi, de...

akkor (pl) egy 2 magot és 2.4Ghz-et követelő játékot simán visz, ugye?

2012. febr. 29. 16:09
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen,gond nélkül visz..De ez függ a videókártyától is
2012. febr. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ok, köszi!:)

Persze, azt tudom.:)

Egy nVidia Geforce 610M 2GB van benne, az (szerintem) rendben van, vagy nem?

2012. febr. 29. 18:08
 5/9 anonim ***** válasza:
Rendben van,jó kis kártya.
2012. febr. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi!:)
2012. febr. 29. 19:50
 7/9 anonim válasza:
Erre mondjuk kíváncsi lennék, hogy aki azt mondja, hogy a kér mag 2.1 GHz kevés, az próbálta-e, valamint megnézte-e, hogy a játékok hány magot használnak? A Pentium 4 óta működik a többszálúság, amikor egy mag is két szálon dolgozik, tehát a 4 mag valószínűleg 8 szálon fog, a 2 pedig 4-en. A programok 99%-a egyetlen szálat használ, mert egyszerűen úgy van megírva. És igen, a mai 2.2 GHz-es processzorok gyorsabbak, mint a régi 3 GHz-esek, sok oka van, nem kezdem el magyarázni miért. De elég lesz, hidd el.
2012. márc. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Mikuci válasza:
58%

Hát nem éppen mai téma, de nem bírtam ki, hogy ne írjak SirWalter válaszára.

Először is a játékoknál egyáltalán nincs kiírva ilyen, hogy hány magot használnak.

Van minimum és ajánlott rendszerigény, az hogy hány magot használnak, azaz mennyi erőforrást kapnak, azt az operációs rendszer dönti el.

Egy mai játék ajánlott rendszerigényében szerepelhet 2mag 2.2Ghz, de egy 4magos 2.2Ghz -es procival gyorsabb lesz és igenis ki tudja használni.


De, ami a legnagyobb marhaság, hogy a programok 99%-a egy szálat használ.

Pont fordítva, a mai programok, játékok 99%-a több szálat használ csak a firefox átlagban 10-35 szálat használ ( ez függ a megnyitott oldalak mennyiségétől).


Azt meg egyszerűen nem is értem, hogy gondolja azt, hogy "mai 2.2 GHz-es processzorok gyorsabbak, mint a régi 3 GHz-esek".

A Ghz szerintem nem nagy titok, pont a processzor sebességet jelöli.

Szerinte 2.2 > 3 ???

2012. szept. 19. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
MIPS-ről hallottál már? CISC, RISC architektúráról? 64 és 32 bites processzor közötti különbség talán még megvan. Talán azzal nem mondok újat, hogy a játékokban használt változók nem 32 bitesek, hanem jóval nagyobbak. Egy 32 bites processzornak egy 64 bites számmal műveletet végezni maga a kínszenvedés, betölti az első felét, elvégzi a műveletet, kimenti egy másik regiszterbe, betölti a másik felét, elvégzi a műveletet, kimenti a másik regiszterbe, aztán szépen mind a kettőt elmenti oda ahova kell. Egy 64 bitesnek egy sokkal kevesebb. Ráadásul el kell, hogy keserítselek, a processzornak nem az tart sokáig, amíg számol, hanem a memóriaműveletek. Egy jóféle memória megy mondjuk 1000 Mhz-en, ez barátok között is fele/harmada a processzor sebességének. Szerintem a régebbi processzor lassabb lesz, de ha hozol rá indokot azon kívül, hogy "háde a 3 a nagyobb mint a 2.2" akkor beszélgetünk, de még arról felvilágosítanálak, hogy amit te GHz-nek nevezel az egy órajelnek a frekvenciája és bizony az a processzor órajelét jellemzi. A processzor sebességét a MIPS (million floating point instruction per second) adja meg. Sokszor egy processzor egy órajel alatt nem is tud egy utasítást végrehajtani.
2012. szept. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!