Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az Apple számítógépekben lévő...

Az Apple számítógépekben lévő alkatrészeket ki gyártja?

Figyelt kérdés

Mert ugyebár a processzort az Intel adja, a videokártyát pedig az ATI vagy az Nvidia.


Na de a RAM-ot, a tápegységet, a winchester-t, az alaplapot és az optikai meghajtót ki gyártja? Maga az Apple? És mondjuk egy iMac-be a kijelzőt?



2012. márc. 3. 09:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

mindent kínaiak gyártanak.

(kínaiak csinálják az Intel procikat, akártyákat, RAM-ot.....)

2012. márc. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Másképp teszem fel a kérdést. Nem azt kérdeztem, hogy hol gyártják őket, hanem hogy ki, mármint melyik másik cég. Én is tudom, hogy mindent Kínába gyártanak.


Írok egy példát.


Tegyük fel van egy Asus márkájú laptop. Az Asus gyártja az alaplapot bele, a RAM-okat a Kingston, a videokártyát az ATI, a processzort pedig az Intel, a merevlemezt pedig a Hitachi, a DVD-írót bele pedig az LG.


Hangsúlyozom ez most csak egy példa!


Most arra vagyok kíváncsi, hogy egy Apple gépbe lévő alkatrészeket melyik cégek gyártják bele.

2012. márc. 3. 11:59
 3/11 Panda Péter ***** válasza:
a procit általában az inteltől veszik, a videókártya változó, újabban AMD van bennük. a ram szerintem samsung. a többit nem tudom, de hogy őszinte legyek, nem is érdekel.
2012. márc. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

vegyesmit tesznek bele,géptőlfügg.Állítólag most az Intel se lesz kizárólagos, vagy lecserélik,vagy használnak mást is.

Tehát nem lehet megmondani,így általánosságban,hogy 'Apple"'.Tudni kéne a típust, és a gyártási időt

2012. márc. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Oké, akkor konkrét példa. Az iMac-be melyik cég gyártja az alaplapot, a winchestert, a RAM-okat, a tápegységet és az optikai meghajtót? Maga az Apple vagy valami másik cég.
2012. márc. 3. 13:42
 6/11 Hintalow ***** válasza:

Az apple maga egy árva kábelt sem gyárt, mindent más cégekkel gyártatnak/vásárolnak tőlük.

Alkatrészek tekintetében semmi extra nincsen bennük, viszont az sehol nincsen részletezve, hogy pontosan melyik gyártótól származnak, lehet az is, hogy egy szériában többfajta is került a gyártás különböző időpontjaiban.

2012. márc. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát azért valami hardvert csak kell, hogy gyártson. Ha mindent más csinál akkor az Apple üzemekben mit csinálnak ott? Malmoznak vagy pókereznek? A wikipédián is úgy van kiírva, hogy a cég profilja a hardver gyártás. Elvileg.....
2012. márc. 3. 17:17
 8/11 anonim ***** válasza:
Elmondanám, hogy a legtöbb cég mással gyártat. Az Apple tervezi meg fejleszti a dolgokat és utána legyártatja valami bérgyártóval. Előírja, hogy mit és hogyan és milyen minőségnek kell megfelelni stb.
2012. márc. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A wikipédián meg mindent forrás nélkül elfogadni felelőtlenség. Akárki szerkesztheti. Vagyis akár bármilyen idióta hozzá nem értő is. Van rá példa. Nem pont az Apple esetében.
2012. márc. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
semmit nem gyártanak.hardvert fejlesztenek,de nem gyártanak.
2012. márc. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!