Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért jön létre a HDD-n egy 9...

Miért jön létre a HDD-n egy 9 MB-os "Nem lefoglalt" terület?

Figyelt kérdés

Rendszernek SSD-t használok és a Win7 telepítővel létrehoztam a 2TB-os WD HDD-n egy 6 gigás partíciót egy minimál XP-nek, az összes többit meg tárhelynek partícionáltam. Nem tudom mitől, létrejött egy 9 MB-os, "Nem lefoglalt" terület, a Win7 lemezkezelőjében fekete színnel van jelölve. Mire kell ez és miért jön létre? Szükséges? Esetleg kiterjeszthetem a tárhelypartíciót erre a pici területre?

(Nem a "hatalmas" plusz tárhellyel (9 MB) való nyerészkedés motivál, csak a kíváncsiság hajt, meg mindig zavar egy kicsit ha valami esetleg fölöslegesen van ott.)


Köszi!


2012. márc. 9. 17:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát egy kevés mindig megmarad... Pontosan a fájlrendszeren múlik mekkora ez a hely. PL. Fat 16 ban sokkal kisebb mint NTFS be
2012. márc. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ahogy az első írja, de ez nem annyira a fájlrendszer, hanem a partícionáló program műve. Sokat telepítettem oprendszert. Ha a telepítőCD-vel partícionáltam, akkor többször előfordult, hogy maradt pár megabájt. a NortonGhost-al partícionált vinyónál viszont nem emléxem, hogy maradt volna ilyen terület, tehát próbálj másik partícionálót, ha már kész és használt partícióról van szó, akkor meg sajnos nézegetned kell...
2012. márc. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Bocsánat, most vettem észre, hogy elfelejtettem annó megköszönni!!! Bocs és köszönöm szépen a válaszokat!
2012. márc. 30. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!