Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit tudnék csinálni ezzel a...

Electronicperson kérdése:

Mit tudnék csinálni ezzel a géppel, hogy nagyobb legyen a teljesítménye? Milyen sorrendben?

Figyelt kérdés

CPU: Intel Core 2 Duo E5400 2,7Ghz

VGA: Sapphire Radeon HD 6850

TÁP 400W-os

Alap: MSI G31TM-P35


2012. márc. 19. 06:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Kezd egy új táppal, mert ami most van az nem elég egy olyan kaliberű kártyának mint a 6850-es. Min. 500 W-s tápot vegyél. A kártya amúgy teljesen jó. Ha akarsz vegyél egy 3, vagy 4 magos processzort, de még azt megkérdezném, mennyi memóriád van?
2012. márc. 19. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Lecseréled őket, fordított sorrendben.

Procit vga-t elvileg tudod húzni, de az sosem egészséges.

Jobb hűtés kell mindenképp. És csökken az élettartamuk.


Aki gyk-ra ír ilyen kérdést, az még nem kész ilyesmire. Szvsz.

2012. márc. 19. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha veszel egy újabb procit, pl: egy 4 magosat, még akkor is elég egy minőségi 400W-s táp, nem kell 500as. Mint ahogy írtam, egy erősebb proci elférne, pl egy 4 magos Phenom, vagy egy i3-2100. A lényeg, hogy AM3+ vagy LGA1155-s foglalatú alaplapot és procit vegyél. És ezekhez már DDR3-as memória szükséges. Mennyi pénzed van fejlesztésre?
2012. márc. 19. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

"nem elég egy olyan kaliberű kártyának mint a 6850-es. Min. 500 W-s tápot vegyél."

Az én HD6850-em nem panaszkodik a 400-as Hexa miatt.

Szóval elég oda csak MINŐSÉGI legyen. Esetleg ha nem tudod pontosan milyen kapd le a géped oldalát, nézd meg írd le.

Ja és nincs 3 magosa az intelnek.


"Aki gyk-ra ír ilyen kérdést, az még nem kész ilyesmire. Szvsz."

Ezzel egyet kell értsek. Amúgy hogy gondoltad ezt? Van egy összeg gépre vagy csak úgy a semmiből?

2012. márc. 19. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ez a processzor max. játékra lassú, ahhoz sem halálosan. Valószínűbb, hogy a kérdező problémáját egy egyszerű újratelepítés megoldja, mert csak tele van a rendszer szeméttel/vírussal. Illetve azt még nem tudjuk, hogy mennyi RAM van gépben.
2012. márc. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 ataaa ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólóval, nekem ennél valamivel gyengébb a gépem, és nem érzem égetőnek a cserét. (Athlon64 X2 4400+, 4GB DDR400, GeForce 9600GT)

A tápról meg annyit, hogy miután 410W-os Chieftec tápom kezdte megadni magát (folyamatosan sípol és instabillá vált) ideiglenesen egy 250W-os FSP táppal helyettesítettem. Féltem az első indítástól, de már fél éve használom és semmi problémám vele. Ha a tiéd is márkás, bőven elég lesz a 400.


De ha mindenképpen fejleszteni akarsz a lehető legkisebb pénzbefektetéssel, akkor keress rá, hogy melyik az a processzor, amit az alaplapod még támogat. Szerintem a Quad Core-okat támogatja. Ha apróneten találsz egy olcsót, és a mostanidat is el tudod adni jó áron, akkor érdemes lehet a csere.


Memória bővítése is segíthet. (ha WinXP-t használsz, nem fogja látni 4GB felett)


Videókártyádat én nem cserélném le, az még bőven jó (bár szerintem a procid is :-) )

2012. márc. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

először is táp (ha nem jó minőségű)


Utána alaplap és proci. A VGA jó, az maradhat

2012. márc. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
jajj benéztem. Véletlenül azt olvastam, hogy mit kéne rajta cserélni?
2012. márc. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ram 2GB DDR 2
2012. márc. 19. 16:04
 10/13 A kérdező kommentje:
Clown, igen az a kérdés ,hogy mitkéne cserélni
2012. márc. 19. 16:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!