Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Válaszolnátok pár alaplappal/m...

Válaszolnátok pár alaplappal/memóriával kapcsolatos kérdésre? Illetve ajánlanátok egy félkész konfighoz alapot?

Figyelt kérdés

Nem értek hozzá elég jól, így noha bújtam az elmúlt 2 napban a netet és még a boltban is el fogok beszélgetni az eladóval gondoltam itt is megkérdezem.

-Videókártya esetében GeForce GTX560 2GB DDR5-re gondoltam, olvastam ugyan, hogy általában elég 1gb ram is, de mivel nem akarok legközelebb csak 2-3 év múlva újat venni, gondoltam jobb az extra ram.

-Processzor Intel Core i5 3.3GHz, nézegettem még az AMD bulldozer x8 fx-8120-at, de úgy vettem ki pár fórumból, hogy játékokhoz egyebekhez nem a legjobb választás.

-HDD, konkrét márkát még nem néztem de ahogy kivettem árakból kb. 20ezer körül vannak 500gb-os sata 3-asok, azok szerintem jók lesznek.

-ram/alaplap tekintetében ddr3 lesz az oké, csak nem tudom mekkora különbség van 1333-as vagy nagyobb társai között. Ahogy láttam az alaplapokat olyat amibe csak 1333as a jó már kapni 15ezer forint körül és így maradna némi pénz egy fokkal jobb videókártyára vagy hasonlóra (gondoltam max olyan 25körül lesz egy alaplap).

Monitor nélkül körülbelül 150ezret tudok költeni ezekre, próbáltam ebben az árban maradni. Házat/tápot ugyan még nem néztem de elsősorban a drágább alkatrészek a fontosak (gondolom).


2012. márc. 25. 11:50
 1/7 Csombor ***** válasza:
ramot kezdésnek legalább 4g ramot tegyél bele 1gb nagyon kevés de a 8gb ram lenne az igazi.Gtx 560 ebben az árban nem a legjobb.Inkább egy HD 7770 vagy egy HD6850 tennék belle ezek jóval erősebbek mint a GTX 560
2012. márc. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Csombor ***** válasza:
A többi amúgy jó de én inkább a fx 8120 ra szavaznék kosszú távon jobb lenne? Mert ha ki jön majd később a 8 magos rendszerkövetlény a i5 el áshatod magad.
2012. márc. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Elsősorban 4gb ramot néztem, nem is 1et :D nagyon nem értek hozzá, de a mostani is 4gb-al érzi jól magát (igaz ez ddr 2). Processzorban én is amd fele hajlok, mert ugyan nincs titkos kedvencem (intel vagy amd :D) de ahogy nézegettem olcsóbban is kijönnék és éppen nem sajnálnám azt a pár ezer forintot egy jobb alaplapra amibe már gyorsabb ramot rakhatok.
2012. márc. 25. 12:03
 4/7 A kérdező kommentje:
Valamint még mellékes kérdés, hogy tápegységnél van valami komolyabb szempont azon felül, hogy elég legyen a teljesítménye? Szóval összeadom szépen a max. felvett áramot az alkatrészeknél és ehhez képest egy picivel nagyobbat veszek akkor gondolom az úgy elég.
2012. márc. 25. 12:07
 5/7 anonim válasza:
Mindenféleképpen márkás tápot vegyél. Nehogy legyilkolja a gépet! Javaslom továbbá az i5 vételét. 8 magos rendszerek-re még igencsak várni kell. Van olyan alkalmazás / játék ami még a 2 magot sem tudja rendesen kihasználni. A vinyó jó lesz. :) Ram-ból mehetne a 8GB és nem kell hogy 1333-nél gyorsabban pörögjenek.
2012. márc. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Melyik a márkás belőle?:D Látok mindenfele legalább 5-10márkát, és áron túl nem tudom melyik a jobb.
2012. márc. 25. 12:43
 7/7 anonim ***** válasza:

Parancsolj:

[link]

[link]


Ennyiből, ez a legjobb vétel és még pár év múlva is szépen fognak menni a játékok. Most FullHD-ban mindent maxra tolva tudsz nyugodtan játszani.

2012. márc. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!