Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érettségi tétel: A számítógép...

Érettségi tétel: A számítógép adatbeviteli egységei,10 percben. De hogyan?

Figyelt kérdés

Mindenki kapott egy-egy érettségi tételt, és nekem ezt kell kidolgoznom, 10-15 percben, prezentáció formájában, és elő is kell adni az osztály előtt.

Azt tudom hogy a billentyűzetről, egérről, szkennerről meg ilyesmikről kellene beszélni, de nem tudom, mennyit. Mert ha mondjuk csak az egeret veszem, ott is ha kifejtem a mechanikai, optomehcanikai és az optikai egér közötti különbségeket, meg elmondom a szerkezetét, az már önmagában 8 perc, és akkor még semmi másról nem is beszéltem.

Viszont ilyen nagyon gagyit se akarok, mivel 9.re azért az alapokat már mindenki tudja...


A tanár úr azt mondta, úgy készüljünk fel, mintha ez érettségi lenne, gondolom akkor olyan részletességgel is kellene, de az milyen is?



2012. márc. 25. 13:21
 1/7 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb erre ha beszerzel egy érettségi felkészítő könyvet.

Az informatikai tételes egész korrekt darab és abban benne van, hogy kb mit kell elmondani.

2012. márc. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mivel ezekről nem sok sz@rt lehet elmondani, ami érdekes, és érettségi szintű, ezért talán érdemes lenne megfogni egy olyan dolgot amit azért nem vág annyira mindenki.

Bár a billentyűzetet mindenki használja, meg "ismeri", attól még ezt:

[link]


elmondhatod... Bár unalmasnak fogják találni.


Szóval arra gondoltam, hogy mondjuk a lapolvasót működését(mik a főbb részei, mechanikája ilyesmi) talán jobban kifejthetnéd. Az még aránylag érthető, könnyebben befogadható, mintha elkezdenél pufferekről meg ilyesmikről hablatyolni, mert azt úgysem értenék. Tehát:


[link]

2012. márc. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"érdemes lenne megfogni egy olyan dolgot amit azért nem vág annyira mindenki. "


Itt a scanner működésére gondoltam :D

2012. márc. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm a válaszokat :)

szerintem az lesz, hogy az egérről meg a billentyűzetről beszélek egy olyan 4-5 percet maximum, és aztán a szkenner működését fogom kirészletezni, ez jó ötlet, köszi. akkor talán nem unja el magát mindenki, és a tanár is örülni fog, hogy én ilyeneket tudok hahaha.

2012. márc. 25. 14:24
 5/7 lindmayer ***** válasza:

mindegyikről kéne beszélni

egér billentyűzet, scanner, multifunkciós készüléket illetve az érintőképernyőről is beszélhetsz

tulajdonképpen a floppy meghajtó és a cd olvasó is adatbeviteli eszköznek minősül, így azokról is lehetne beszélni

2012. márc. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
de az hogy fér bele 10 percbe? :O
2012. márc. 25. 14:37
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ha az első 10 percben csak a mondandód 10%ig jutsz el, és közben nem veszel levegőt, úgyis tudni fogják, hogy vágod a témát ;)
2012. márc. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!