Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az normális hogy FX 6100 as...

Az normális hogy FX 6100 as proci nem hajt ki egy HD 6970 es vga-t?

Figyelt kérdés

Van egy FX 6100 as procim, és egy Flashelt HD 6970 esem, 8GB DDR3 1600 ramokkal és alaplap meg : ASRock 970 Extreme3

(táp lehet ez is fontos ide: Chieftec CTB 650S 85+) és 500GB merevlemez 16MB buffer 7200RPM.. Na az lenne ezzel a gond hogy nemrég raktam rá a windows 7 Ati ultimate x64 verziót és szerettem volna játszani a GTA 4 el ... GTA4 et eredetiben megvettem és felraktam az 1.7 patchot is és valamiért nagyon szaggat közbe ha maxra húzom a grafikát..Minden drivert frissitettem a gépen..És az a fura hogy amikor a GTA 4 ben leesik az FPS kb 16 ra akkor azt irja hogy a VGA csak 55% on dolgozik.. mi lehet a gond , nem elég a 6 magos 3,9 GHZ-s proci a vga nak ez a játék alatt?

KÉRLEK SEGITSETEK MERT NAGYON RÉGÓTA SZERETNÉK A GTA4 EL JÁTSZANI ÉS ELÉG SOKAT ÁLDOZTAM A GÉPRE ÉS MÉGSE KAPTAM MEG A KIVÁNT TELJESITMÉNYT A GTA4 ALATT .. más játéknál nem volt gondom csak ennél



2012. ápr. 2. 18:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ha kétszer akkora gépet veszel, akkor se fog rendesen futni, mert a világ legszarabb portjainak egyike. Megoldás: ne húzd maxra.


Köze sincs ahhoz, hogy a proci "kihajtja-e" a kártyát, ez eleve abszurd baromság, manapság elterjedt divatkifejezés. Ha a játék nem használja ki a hardvert, akkor ha meggebedsz, akkor se használja ki, mert szarul van megírva.


Olyan régóta szeretnél játszani, hogy talán nem halsz bele, ha lentebb veszed kicsit.

2012. ápr. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Panda Péter ***** válasza:

+1

a GTA pont nagyon nem jó tesztprogram egy konfig kimérésére mert baromira nem jól optimalizált. szedd le a legtöbb erőforrást zabáló szűrőket is kész. látványban nem lesz túl nagy különbség.


amúgy viszont előfordulhat hogy van egy kis CPU limited, de amíg meg tudod találni a játszható beállításokat, addig ez ne zavarjon.

2012. ápr. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ha a nagy halom pénz helyett, amit a gépedbe öltél vettél volna egy Xbox 360-at vagy PS3-at (kb. a videokártya árának fele-kétharmada), most széles mosollyal játszhatnál akadásmentesen.


Persze valamivel rosszabb grafika mellett, ezt a kompromisszumot meg kell kötni, cserébe nincs szar optimalizáció, kompatibilitási problémák, nem szopat a másolásvédelem.

2012. ápr. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
47%
Miniatűr felbontás, gusztustalan textúrák, egekbe szökő játékárak, csiga lassú töltési sebesség, nincs egér, nincs billentyű, gyakori fps limit, és gyakori meghibásodások. Ennyit a konzolokról. Ráadásul off topic.
2012. ápr. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

# 4

Sztereotípia hegyek.

2012. ápr. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

""Ha a nagy halom pénz helyett, amit a gépedbe öltél vettél volna egy Xbox 360-at vagy PS3-at (kb. a videokártya árának fele-kétharmada), most széles mosollyal játszhatnál akadásmentesen. "

Nekem csak ezzel az egy játékkal van bajom , ha konzolt vettem volna akkor szar grafikán nyomhatnám a BF3 at , vagy Alan Wake-t vagy a legújabb játékokat. így legalább csak ez az egy játék megy rosszul.. Na de inkább hagyom a GTA 4 et ,, remélem a GTA 5 elfog futni normálisan...

2012. ápr. 2. 20:48
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha nem lehet maxra húzni, inkább nem is játszik. Nem semmi. És még azt mondják, hogy fő a játékélmény.


19:11: Melyiket tudod megcáfolni?

2012. ápr. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
hát nem , nem mindenki egyforma , nekem a minőségi megjelenés számit és ha már ennyit áldoztam gépre akkor inkább marad a BF3 , meg azok amik lazán mennek és jobb a grafikájuk..Lehet eladom a GTA4 et majd..
2012. ápr. 2. 21:06
 9/13 anonim ***** válasza:

# 7

"Miniatűr felbontás"

A 720p-t nem nevezném miniatűrnek, a PC-sek java sem nagyon látszik magasabb felbontáson, a konzolok is csak az élettartamuk végén adták ennél alább, jövőre új generáció.

A PC játékosok háromnegyede 1080p alatt játszik, 50%-a 1680×1050 alatt, közel 40%-a pedig 1366×768 alatt.

[link]


"gusztustalan textúrák"

Alacsonyabb felbontásúak, de egyáltalán nem gusztustalanok. Legalább betöltődnek, nem úgy, mint PC-n (Rage).


"egekbe szökő játékárak"

Alig magasabbak a PC-s játékáraknál, ráadásul már a megjelenés utáni héten meg lehet venni bontatlanul, vadonatújan az átlagos PC-s kezdőárért, vagy az alatt.


"csiga lassú töltési sebesség"

Nettó hülyeség. Merevlemezre telepítve semmivel nem lassabb, mint PC-n. Ráadásul cserébe néha akár fél-egy évvel korábban megjelennek a játékok... Ha egyáltalán PC-re megjelennek.


"nincs egér, nincs billentyű"

Lehetne, csak nem kell senkinek. Tökön is szúrnám magam, ha billentyűzettel kellene Tomb Raiderezni, FIFA-zni, Red Dead Redemption-özni Mortal Kombatozni.


"gyakori fps limit"

Azt nem tudom, hogy ez miért hátrány. Lekorlátozzák 30-60fps-ben, ami ráadásul igazodik is a képernyő frissítési frekvenciához. Mivel mindenki csontra egyforma géppel játszik, multiban sem jön ki belőle senkinek hátránya, mert mindenki azonos feltételekkel vág neki a játéknak. Az meg aztán végképp semmire nem jó, ha elszáll az fps mutató 250-ig. Sokkal hasznosabb, ha inkább nem esik le a játszható szint alá.


"és gyakori meghibásodások"

Ami szintén nem igaz. Persze az Xbox-nak volt egy tervezési hibája, amit már évek óta kiküszöböltek. Ennek ellenére nekem például a tervezési hibával együtt 6 évbe telt, mire meghibásodott, aztán lehetett dönteni, hogy eladom alkatrésznek és veszek egy másikat 45 ezerért, megjavíttatom 8 ezerért, vagy váltok játékos PC-re, ami háromszoros áron nyújt kisebb játékélményt, sokkal gyorsabban avul és sokkal megbízhatatlanabb.

2012. ápr. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
inkább ne térjünk át konzol témára , mert úgyse egyezik a véleményünk;)
2012. ápr. 3. 14:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!