Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy lehet összehangolni az...

Hogy lehet összehangolni az LCD TV és a laptop felbontását HDMI kábeles kapcsolat esetén?

Figyelt kérdés

Összekötöttem a notit és a tv-t hdmi kábelen keresztül, mivel így olyan videot is meg tudok nézni, amivel a tv processzora nem bír el(tehát pendrive-ról a tv beépített lejátszójával nem megy), viszont a kijelzője képes megjeleníteni.(így a laptop dolgozza fel a tv csak megjeleníti)


A probléma ott kezdődik, hogy a tv full hd a noti kijelzője meg csak hd ready, tehát kisebb a felbontása.(igazából a különbség csak 1080p videóknál látszik, meg persze a képernyőméretben)Így most elég a tv-t hdmi-re váltsam és máris klónozódik az asztalon. Igen ám, de mindkettő a nagyobb felbontásra változik, magyarul a noti felbontása elromlik. Ha elváltom a tv-t hdmi-ről, akkor vissza tudom állítani a noti felbontását (vagy automatikusan visszavált, nem tudom már), de elrontja az asztalom.(ikonok elhelyezkedése)


Ki lehet ezt küszöbölni valahogy?


notim:


[link]


tv:


[link]


2012. ápr. 3. 11:09
 1/2 P.O.C. ***** válasza:
Ne klónozd, hanem az asztal kiterjesztést válaszd.
2012. ápr. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Kipróbálom, köszönöm, így legalább egyszerre lehetne dolgozni a gépen, és tv-t nézni is. Akkor majd mindkét képernyőt a saját legjobb felbontása szerint tudom használni, vagy a tv is a monitor felbontásában jelenik meg?


Egyébként nem értem, miért nem képesek lejátszani sok formátumot és minőséget a tv-k beépített lejátszói, ha már egyszer megjeleníteni képesek. Ötletem van, valószínűleg azért, mert korábban a blue-ray volt a fő project, nem a flash memória, és el kellett adni a blue-ray lejátszókat is. Vagy valami jogi liszensz probléma miatt.


Lehet, hogy egy media box beépített merevlemezzel (onnan lehetne seedelni is) lenne az ideális megoldás, amit a noti lát akármilyen fájlkezelőben usb-n vagy lan kábelen, a tv-nek meg képes elküldeni a jelet hdmin? Akkor a távirányító probléma is meg lenne oldva.(most egy vezeték nélküli media gombos billentyűzetet használok, ami képes kezelni a kmplayert).

De ezek még elég húzós árban vannak azt hiszem, főleg az olyanok, amik minden formátummal elbírnak.Van amelyikben benne sincs a winyó, az még plusz kiadás.


Jól gondolkozom?

2012. ápr. 3. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!