Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szeretném beállítani, hogy...

Szeretném beállítani, hogy linksys router segítségével számítógépről és laptopról is legyen net. Viszont miután beállítottam csak a wifin van net, a saját számítógépen nincs. Ez mi miatt lehet?

Figyelt kérdés
Miért csak laptopon wifin van net?
2012. ápr. 4. 19:58
 1/7 claidheamohmor ***** válasza:
leírnád részletesen, hogy mit csináltál?
2012. ápr. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

igen:)

megpróbáltam megosztani a netet egy linksys nevű routerral a kábeleket szépen átraktam, és a laptopomon wifivel simán megy a net. Viszont akkor már a számítógépemen nem tudok csatlakozni a netre. Ott is bejön a konfigurálás és connected van kiírva, de az invitel adsl mégsem enged fel a netre. Nem tudom a saját gépemen valamit elállíthattam? egyébként a jelszónak meg a felhasználónévnek ugyanannak kell lennie ilyenkor a laptopon is meg a személyi számítógépen is?

2012. ápr. 5. 15:09
 3/7 A kérdező kommentje:
mindkét kapcsolatra ppoe-vel csatlakozok az is lehet baj?
2012. ápr. 5. 15:09
 4/7 claidheamohmor ***** válasza:
ööö... azhogy lehet? A ppoe-t a WAN-nál állítod, az asztali géped kábelét viszont egy LAN-kimenetbe kell dugni. A WAN ugye az, amibe a szolgáltatótól jövő kábelt dugod, ez ma már többnyre más színű, vagy legalábbis kissé el van különítve az általában 4 darab LAN-kimenettől, esetleg még oda is van írva :). Azért fura, mert alapestben nem kell külön állítgatni, dobozból kivéve is rendesen kiosztja a kábelekre, a wi-fi van gyárilag letiltva, azt mindenképp be kell kapcsolni, de attól még működnie kell a vezetékes hálózatnak is. Szóval a fene tudja, de jó helyre dugtad azokat a kábeleket? :)
2012. ápr. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 claidheamohmor ***** válasza:
vagy esetleg, ha a kábelek jó helyen vannak, belepiszkáltál-e a dhcp-be? Végül is talán az lenne a legjobb, ha reseteled, a basic optionnál beállítod a ppoe-t, a szolgáltatódtól kapott névvel és jelszóval, aztán bekapcsolod a wi-fit (és a wpa2 titkosítást), és elvileg mennie kéne...
2012. ápr. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 claidheamohmor ***** válasza:
ja, tényleg, most nézem... az invitel felhasználónevet/jelszót a router hálózatba iktatása után a router fogja megadni - vagyis a router kezelőfelületében a wan beállításoknál te adod meg a routernek, és onnantól az automatikusan be fog neked jelentkezeni. A laptopon és a számítógépen ezután neked már nem kell ezzel foglalkoznod. Esetleg a hálózati adapterbeállításoknál kellhet az ip-cím automatikus kérésétbeállítani, ha az nincs. Előfordulhat, hogy az asztali gépeden a régi beállított ppoe-kapcsolatot le kell cserélned, "új kapcsolat vagy hálózat beállítása" :)
2012. ápr. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a segítséged:) Megpróbálom újra, hátha sikerül most beállítani.
2012. ápr. 8. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!