Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Processzor hűtése ólommal....

Processzor hűtése ólommal. Működne?

Figyelt kérdés

Olvastam egy fórumon, hogy ha színarannyal bekenném a procimat paszta helyett, akkor az jobban is hűtene, mint akármilyen paszta, és időtállóbb is lenne.

Lehet hogy hülye kérdés, de működne ólommal is?

Vagy már eleve hülyeség volt?



2012. ápr. 5. 13:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt már hallottam, hogy a tiszta arany elég puha, és "kenhető", de nem hiszem, hogy ez lenne az ólommal is. Ha lehetne kenni, akkor elvileg igaz lehet, hiszen a fémeknek jó a hővezető képessége. Nem véletlen, hogy a szilikon alapú hővezető paszták mellett még ma is léteznek fémes alapúak, és jobbak is. Mondjuk általában inkább ezüstöt használnak a jobb minőségűekhez, nem ólmot. Már csak azért is fura lenne, mert az ólom ismert módon nagyon mérgező.
2012. ápr. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Csak a pénztárca gondolt erre a lehetőségre, hátha bejön. Egyébként ha mérgező is, csak nem párolog annyira. Vagy igen?
2012. ápr. 5. 19:55
 3/11 anonim ***** válasza:
Pénztárca? Kb. 500 forintért kapsz hővezető pasztát bármelyik számtech boltban, és elég vagy 100 alkalomra.
2012. ápr. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Kiszárad, nem akarok sokat vacakolni vele, ha egyszer megcsinálom legyen jó, csak emiatt. Egyébként tudom mennyibe kerülnek. Igazából a hővezetést és az időtállóságot tartottam szem előtt, nem az árakat.
2012. ápr. 5. 20:15
 5/11 anonim ***** válasza:

Hát igen, a lustaság megmozgatja az ember agyát. Persze amíg ezt kitaláltad, addig több munkát végeztél, mintha az elkövetkező 100 évben évente újrapasztáznád a procit.


Persze ha nem a legolcsóbbat veszed, akkor nem kell, mert előbb elavul a proci, és a szeméttelepen köt ki, semhogy kiszáradna a paszta.

2012. ápr. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
HŐVEZETÉS!!!
2012. ápr. 5. 20:22
 7/11 A kérdező kommentje:
És még #1-nek: csak azért erre a fémre gondoltam, mert viszonylag puha.
2012. ápr. 5. 20:26
 8/11 anonim ***** válasza:

Tényleg, az a 0,002 fok biztosan megéri a macerát. Ha macerálni van kedved, akkor miért nem építesz házilag vízhűtést? Jó kikapcsolódás lenne.


Megjegyzés: Állítólag a szilvalekvár jobb, mint a gyári paszták. Próbáltad már?

2012. ápr. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 matchman ***** válasza:

Szerintem még az ólmot sem olyan egyszerű kenni. Bentebb vagy, ha olyan ezüstös pasztát veszel.


Viszont, ha ólmot használsz, és súlyossá válik a helyzet, legalább tudod mitől van :D

2012. ápr. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát, lehet, hogy nem kenhető annyira. De meglátjuk, lehet, hogy kipróbálom.
2012. ápr. 13. 13:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!