Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van egy toshiba satellite l30...

Van egy toshiba satellite l30 laptopom és benne van egy ati radeon xpress 200m videó kártya és azt szeretném cserélni lehetséges-e? Processzor csere volt már egy simpla 1.86-ról 2 ghz dual-ra és azota nem melegszik a gép.

Figyelt kérdés
Vagy egy olyan driver kéne ami 64 mb-ra szükséges játékoknál nem laggol be, amikor 256-os a videokártyám.

2012. ápr. 4. 18:57
 1/2 anonim válasza:

Az ati radeon xpress 200m egy chipset ami integrálva van az alaplapba. Cserélni csak akkor tudod, ha van külön videokártya csatlakozásod, különben a chipsetet nem lehet az alaplapról leszedni. A játékok pedig azért laggolnak, mert a chipsetnek nincs fedélzeti memóriája, így a rendszermemóriát (RAM-ot) kell használnia, ami nem igazán jó, főleg ha DDR2-es vagy sima DDR RAM-od van. Ha nincs külön csatlakozód nem tudod kicserélni a vidi karit, és minden játék laggolni fog, főleg ennél a chipsetnél. Én tudom, mert nekem is ati radeon xpress 1150 (128 Mb) volt, és mielőtt raktam bele videókártyát az 1GB RAM-ból csak 896 Mb volt utána pedig mivel már nem használta a rendszer a chipsetet 1 Gb.


A lényeg, hogy nem tudod kicserélni, főleg hogy laptopnál nincs is hely a vidi karinak vagy legalábbis nem hiszem.

2012. ápr. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi szépen.

De ezt sajnálattal halom úgy gondolom laptop csere lesz :(

2012. ápr. 24. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!